...
         aktualności          sakramenty          o parafii          linki          kontakt         

"Nigdy więcej wojny!"
Napis z Westerplatte


SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII MROKÓW!

ZAPLANUJ SWÓJ CZAS NA MODLITWĘ! - PONIŻEJ ZNAJDZIESZ KOLEJNO:

1 - PRAKTYCZNY KALENDARZ PARAFII MROKÓW, A W NIM:
WYDARZENIA, GODZINY LITURGII NA KAŻDY DZIEŃ, INTENCJE MSZALNE, WOLNE TERMINY MSZY ŚWIĘTYCH
*Aby poznać szczegóły, wystarczy kliknąć opis pod datą danego wydarzenia*
2 - BIEŻĄCE OGŁOSZENIA Z ŻYCIA PARAFII
*Dodatkowo kilka krótkich artykułów z życia Kościoła, o liturgii i świętych*
3 - AKTUALNE WYDARZENIA RELIGIJNE Z WARSZAWY I OKOLIC: m.in. koncerty i wykłady
*Wszystkie linki pod wydarzeniami są aktywne - wystarczy je skopiować i otwierać w nowym oknie*
4 - WAŻNE DATY Z ŻYCIA PARAFII MROKÓW

ZACHĘCAMY DO CZĘSTEGO KORZYSTANIA i ZAANGAŻOWANIA W ŻYCIE PARAFII!


*KALENDARZ PARAFII MROKÓW*
Stan na 01.09.2014r.
WSPOMNIENIA LITURGICZNE, LITURGIA SŁOWA,
ROZWAŻANIA NA KAŻDY DZIEŃ:
http://www.niedziela.pl/spis_liturgia.php


INTENCJE i OGŁOSZENIA PARAFIALNE


*INTENCJE MSZALNE:
/wszystkie intencje można znaleźć powyżej - w kalendarium/

*6 września 2014, sobota
16:00 ŚLUB JOANNY GLINICKIEJ i DARIUSZA OSICY
18:00 ŚLUB EWELINY JAWORSKIEJ I DANIELA BUZA
*Obu Parom życzymy pomyślności
i wielu łask Bożych na wspólnej drodze życia!
Polecajmy Narzeczonych w naszych modlitwach.


*7 września 2014, 23 Niedziela zwykła
08:00 1) za Józefę, Stanisławę, Jana i Jana, Józefa,
Stanisława i Janinę Siadkowskich oraz Genowefę Jarkiewicz i Mariannę Karola
10:00 1) za + Andrzeja i Mieczysława Pasternaków
2) za + Aleksandra i Mirosława Sierpińskich oraz Piotra Kurzyńskiego
12:00 1) za Parafian
2) int. dziękczynna w 2 rocznicę ślubu Adama i Joanny Zaborowskich,
z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo
dla całej Rodziny Zaborowskich
*PO SUMIE ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
i PROCESJA eucharystyczna wokół kościoła.
Serdecznie zapraszamy!


*BIEŻĄCE OGŁOSZENIA:

1.1 Przekazujemy Wam radosne słowa pozdrowień od naszych Pielgrzymów przebywających we Włoszech.

1.2 Rozpoczęła się modlitwa w dziewięciu kościołach Warszawy. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji poczętego życia i wynagradzająca za dzieci zabite przed narodzeniem zakończy się rano we wtorek, 9 września 2014 roku. Zachęcamy do włączenia tej intencji w Waszych prywatnych modlitwach. Można tez wziąć udział w adoracji. Najbliżej nas jest kościoł Św. Jakuba Apostoła przy placu Narutowicza, rozpoczęcie adoracji 01.09 - godz. 9.30, zakończenie 02.09 - godz. 6.30

2. W tę niedzielę (31.08) była zbiórka do puszek na Chrześcijan prześladowanych w Iraku. Dziękujemy za Wasze ofiary.

3. W ostatnich dniach sierpnia przypada kolejna rocznica zalegalizowania „Solidarności”. Bądźmy wdzięczni Bogu i ludziom za dar wolności. Dbajmy o niego wspólnie!

4. Pierwszego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Dziękujemy Dzieciom, Młodzieży, Rodzicom i Nauczycielom za liczny udział we mszach świętych.

5. Także 1 września, ale o 18:00 zapraszamy na mszę w intencji Ofiar II Wojny Światowej. Będziemy wspólnie modlić się o pokój na świecie. Zapraszamy!

6. Od czwartku 4 go do 10 września codziennie o 19:00 będą spotkania dla Bierzmowanych jako przygotowanie do Sakramentu, który udzieli kardynał Kazimierz Nycz.
Uroczystość Bierzmowania odbędzie się 11 września we czwartek o 18:00. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.

7. W tym tygodniu przypadają 1 czwartek, piątek i sobota miesiąca.

8. W pierwszy piątek możliwość spowiedzi od 17:00 do 18:00. Msza do Serca Jezusa o 18:00, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

9. Korzystajmy z prasy i mediów katolickich.

10. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty + Edwarda Sierpińskiego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!
Msze w intencji Zmarłego: 02.09 o 18:00 i 26.09 o 18:00
oraz 4.09 o 18:00 - msza od Rodziny P. Marczaków.

11. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.

Dzieciom i Młodzieży życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym. Nie marnujcie czasu, ani swoich talentów. Mierzcie wysoko i ambitnie! Jesteśmy pewni, że dobrej energii Wam nie zabraknie.

Niech dobry Bóg nam wszystkim błogosławi!


WARSZAWA MODLI SIĘ O OBRONĘ ŻYCIA
1-9 września 2014r.


- Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem jest odpowiedzią na wydarzenia ostatnich miesięcy: nagonkę na prof. Chazana, aborcję w szpitalu przy ul. Madalińskiego, kontrowersje wokół sztuki Golgota Picnic i inne przejawy cywilizacji śmierci w Warszawie i całej Polsce - wyjaśnia Piotr Zajkowski, koordynator modlitewnej akcji. I dodaje: - Jako chrześcijanie wierzący w realną obecność Boga w Najświętszym Sakramencie, będziemy modlić się o Boże Miłosierdzie nad Polską.

Przez dziewięć dni w dziewięciu warszawskich kościołach będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencją jest obrona życia dzieci poczętych w Polsce.

Adoracja w intencji obrony życia zakończy się 8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w bazylice św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

Źródło i cały artykuł:
http://www.archidiecezja.warszawa.pl/homepage/?a=7514


Jedność wymaga rachunku sumienia
PAPIEŻ FRANCISZEK o Kościele zjednoczonym świętością życia
Audiencja Generalna, Watykan, 27 sierpnia 2014r.


Drodzy bracia i siostry, dzień dobry,

Za każdym razem, gdy ponawiamy nasze wyznanie wiary odmawiając Credo stwierdzamy, że Kościół jest jeden i że jest święty. Jest on jeden, ponieważ ma swe źródło w Trójjedynym Bogu, tajemnicy jedności i pełnej komunii. Kościół jest też święty, ponieważ został utworzony przez Jezusa Chrystusa, jest ożywiany Jego Duchem Świętym, napełniony Jego miłością i Jego zbawieniem. Jednocześnie jednak będąc świętym, składa się z grzeszników - każdego z nas, którzy każdego dnia doświadczają swoich słabości i niedostatków. Tak więc wyznawana przez nas wiara pobudza nas do nawrócenia, do tego, byśmy mieli odwagę żyć na co dzień jednością i świętością, a jeśli nie jesteśmy świętymi, to dzieje się tak dlatego, że nie jesteśmy wierni Jezusowi. Jednakże On nie zostawia nas samymi, nie opuszcza swojego Kościoła, podąża wraz z nami, On nas rozumie. Rozumie nasze słabości, nasze grzechy. Przebacza nam zawsze wówczas, gdy pozwalamy, aby nam przebaczył. Jest zawsze z nami, pomagając nam, byśmy stawali się mniej grzeszni, bardziej świętymi, bardziej zjednoczonymi.

...Jeśli spojrzymy na historię Kościoła: jakże wiele podziałów między nami chrześcijanami! Również teraz jesteśmy podzieleni! Także w dziejach my chrześcijanie toczyliśmy wojny między sobą z powodu podziałów teologicznych. Pomyślmy o wojnie trzydziestoletniej (1618-1648)!. To nie jest chrześcijańskie! Musimy modlić się także o jedność wszystkich chrześcijan, iść drogą ku jedności, której Jezus pragnie i o którą się modlił!

3. W obliczu tego wszystkiego musimy dokonać rachunku sumienia. We wspólnocie chrześcijańskiej podział jest jednym z najcięższych grzechów, gdyż czyni ją znakiem nie dzieła Bożego, ale dzieła diabła, który z definicji jest tym, który dzieli, niszczy relacje, wzbudza uprzedzenia... Podział we wspólnocie chrześcijańskiej, czy to jest szkoła, parafia, stowarzyszenie, tam gdzie się pojawia jest bardzo ciężkim grzechem, bo jest dziełem diabła!

Natomiast Bóg pragnie, byśmy coraz bardziej byli zdolni do przyjęcia siebie nawzajem, wybaczenia sobie, lubienia jedni drugich, aby coraz bardziej upodobnić się do Niego, który jest komunią i miłością. Na tym polega świętość Kościoła: rozpoznawaniu siebie w obrazie Boga, napełnieniu Jego miłością i Jego łaską.

Drodzy przyjaciele, niech w naszych sercach rozbrzmiewają słowa Jezusa: "Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi"(Mt 5,9). Prośmy szczerze o przebaczenie za każdy przypadek, gdy staliśmy się okazją do podziału i niezrozumienia w naszych wspólnotach, dobrze wiedząc, że nie osiąga się komunii inaczej, jak tylko przez nieustanne nawrócenie.

Źródło:
http://ekai.pl/papiez/x81467/papiez-franciszek-jednosc-i-swietosc-kosciola-wymaga-nieustannego-nawrocenia/


CUDA DZIEJĄ SIĘ WŚRÓD NAS!
Matka Boska Łaskawa nie może pomieścić wotów wdzięczności
Warszawa, 29 sierpnia 2014r.


Gabloty, które już niebawem zawisną w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, [w Warszawie, koło Katedry na Świętojańskiej], uginają się od wotów. Korale, obrączki, srebrne serca czy różańce kryją setki ludzkich historii....
Te wota zawisną już niedługo w nowych gablotach

O. Aleksander Jacyniak SJ, rektor sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, przynosi do zakrystii korespondencję. - Piszę w dość nietypowej sprawie. Gdy mąż opuścił mnie dla innej kobiety, postanowiłam zbadać ważność naszego małżeństwa. Kilka dni temu miałam jednak sen… - wyznaje w liście pani Anna.

Śniło jej się, że powinna jeden klejnot, który dostała kiedyś od męża, zanieść jako ofiarę dla Matki Bożej Łaskawej - właśnie do tego kościoła. - To był dość wymowny sen, bo chodziło o 2,5 cm serce z syntetycznego rubinu, które kiedyś podarował mi mój mąż, a wraz z nim, jak wówczas deklarował, oddał mi też swoje. Jakiś wewnętrzny głos powiedział mi, żebym przyniosła to rubinowe serce Matce Bożej Łaskawej, żeby Ona mogła zanieść je do swojego Syna Jezusa - kontynuuje.

Od tego czasu minęło już półtora roku. Rubinowe serduszko trudno wypatrzeć w gąszczu setek innych wotów, które ludzie przynoszą Matce Bożej Łaskawej.

Część wisi na specjalnej kracie zamieszczonej w ołtarzu zaraz pod obrazem. W większości to osobista biżuteria, która na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od bibelotów wywieszonych w drogerii. Tu jednak, każdy naszyjnik jest ludzkim wołaniem do Matki Bożej o łaskę lub dziękczynieniem. Najczęściej jednak jest tajemnicą.

- Wota, które otrzymujemy w ogromnej większości są anonimowe - wyjaśnia rektor. I dodaje: - Przez cztery lata mojej posługi do księgi wotów wpisaliśmy blisko 70 pozycji. W tym samym czasie anonimowych podarków dla Matki Bożej wierni przynieśli kilkaset razy więcej. Czasami tylko zdarza się, że ktoś dołączy świadectwo - mówi duchowny.

Więcej o wotach dla MB Łaskawej można przeczytać w nr 36 Gościa Niedzielnego, który 4 września ukaże się na rynku.

Źródło:
http://warszawa.gosc.pl/doc/2138839.Historia-rubinowego-serca


Liturgia Kościoła: 1-7 września 2014r.


1 września, poniedziałek - bł. Bronisławy, dziewicy.

Bronisława, krewna św. Jacka i bł. Czesława, urodziła się ok. 1200 r. Wstąpiła do klasztoru Norbertanek na Zwierzyńcu pod Krakowem. W wieku 16-17 lat Bronisława wstąpiła do klasztoru norbertanek w Krakowie. Zakon ten był w owym czasie bardzo prężny i choć działał od niedawna, odgrywał już znaczącą rolę w służbie ówczesnemu społeczeństwu. W młodym wieku Bronisława została przełożoną klasztoru. W czasie zarazy w 1224 r. z wielkim zaangażowaniem służyła chorym, rozdawała leki i ubrania, karmiła głodnych. W tamtym czasie w krakowskim klasztorze przebywało kilkaset sióstr, Bronisława musiała zatem posiadać niezwykły talent organizacyjny.

Życie Bronisławy przypadło na okres niezwykle bogaty w różne wydarzenia historyczne. Toczyły się wóczas walki o Kraków między Konradem Mazowieckim a Henrykiem Brodatym; klasztor norbertanek był świadkiem tych bratobójczych walk. Wielokrotnie był zajmowany przez zwalczające się armie, a siostry musiały wówczas chronić się w pobliskich lasach. Najtragiczniejsze wydarzenie w dziejach klasztoru i Bronisławy to najazd tatarski w 1241 r. Mniszki ukryły się wtedy wśród zalesionych skał, które dotąd noszą nazwę Skał Panieńskich; klasztor został splądrowany i spalony. Siostry zaś, z Bronisławą na czele, niosły pomoc ofiarom wojny.

Wszystkie żywoty Bronisławy akcentują jej wielkie nabożeństwo do Męki Pańskiej. To właśnie rozważanie cierpienia i śmierci Chrystusa wzniosło ją na najwyższe szczyty kontemplacji. Podejmowała też rozmaite formy pokuty i umartwienia.


3 września, środa - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Św. Grzegorz Wielki urodził się w Rzymie ok. 540 r. Pochodził z rodziny senatorskiej. Wychowany był w duchu religijnym. Otrzymał wykształcenie prawnicze i klasyczne. Od 572 r. był prefektem Rzymu, odpowiedzialnym za bezpieczeństwo i obronę miasta. W swojej służbie publicznej stawał po stronie Kościoła. Zrezygnował z kariery politycznej, uważając, że nie da się pogodzić służby Bogu i światu. Część swojego majątku przekazał Kościołowi, a swój dom przekształcił na klasztor o regule benedyktyńskiej. Dużą sumę pieniędzy przekazał również na rzecz ubogich. Oddał się modlitwie, kontemplacji i gruntownemu studium Pisma Świętego i Ojców Kościoła. Za swojego duchowego i intelektualnego mistrza uważał św. Augustyna. Już jako diakon w latach 578-586 przebywał w Konstantynopolu, zachowując styl życia zakonnego, a jednocześnie podejmując działania dyplomatyczne jako legat papieski, za co zyskał duże uznanie u cesarzy Tyberiusza i Maurycjusza. Po śmierci Pelagiusza II duchowieństwo i lud Rzymu wybrało Grzegorza na papieża. Jego pontyfikat uznany był za szczególnie ciekawy i owocny i to w prawie wszystkich dziedzinach życia Kościoła. Grzegorz okazał się zarówno mistrzem życia duchowego, miłośnikiem liturgii (uporządkował śpiew liturgiczny, zwany później chorałem gregoriańskim), jak i doskonałym organizatorem i zarządcą dóbr kościelnych. Zmarł w 604 r. Jest, jednym z czterech wielkich doktorów Kościoła Zachodniego.


4 września, czwartek - bł. Marii Stelli i Towarzyszek, dziewic i męczennic.

Maria urodziła się 14 grudnia 1888 r. we wsi Ciasnówka (obecnie Białoruś). Wstąpiła do Zgromadzenia Nazaretanek. Pełniła tam różne funkcje: wychowawczyni internatu, ekonomki, zakrystianki. Do Nowogródka przyjechała w 1936 r. W czasie drugiej wojny światowej tam była przełożoną. Charakteryzowała ją dobroć, wspaniałomyślność i czynna miłość bliźniego. Zginęła śmiercią męczeńską 1 sierpnia 1943 r. z rąk hitlerowców razem z 10 innymi siostrami.

Źródła:
www.mateusz.pl
www.niedziela.pl
www.brewiarz.pl


ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - PAMIĘTAMY!


Osiemnastego maja 2014r. obchodziliśmy 94. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za wielkiego świętego rodaka. W naszych subiektywnych wspomnieniach wracamy do Jego nauczania, aby czerpać ze skarbnicy wiedzy, madrości i wiary - depozytu, który zostawił nam św. papież Polak, aby Jego nauczenie było jak cenne drogowskazy na drogach naszego życia...


PO CO SIĘ UCZYĆ i JAK UCZYĆ INNYCH?

Przemówienie do katechetów, nauczycieli i uczniów
Włocławek, 6 czerwca 1991


2. W tej [włocławskiej] katedrze usłyszeliśmy przed chwilą słowa ostatniego polecenia, mandatu skierowanego przez Chrystusa do apostołów po wszystkie czasy: „Uczcie wszystkie narody zachowywać wszystko to, co wam przykazałem” (por. Mt 28, 20). Kościół, wypełniając swoją misję, otwiera się na wszystkich ludzi każdego języka i narodu, na dzieci, młodzież i dorosłych. Tak zrodziła się od samego początku i trwa u progu trzeciego tysiąclecia ewangelizacja, a w jej ramach katechizacja Kościoła, różne formy katechizacji w zależności od wieku, wykształcenia, zawodu, środowiska.

Wysoce znamienna jest tutaj obecność przybyłych z całej Polski nauczycieli i katechetów, a więc środowiska skupionego wokół szkoły, nauczania i wychowania.

Młodzież i dzieci są przyszłością świata, są przyszłością narodu i Kościoła, są tą przyszłością oni, młodzi ludzie, ale są nią w oparciu o rodzinę, o szkołę, o Kościół, o naród, o cały naród.

Dlatego też Sobór Watykański II uczy, iż szkoła „mocą swego posłannictwa kształtuje (...) władze umysłowe, rozwija zdolność wydawania prawidłowych sądów, wprowadza w dziedzictwo kultury wytworzonej przez przeszłe pokolenia, kształci zmysł wartości, przygotowuje do życia zawodowego, sprzyja dyspozycjom do wzajemnego zrozumienia się, stwarzając przyjazne współżycie wśród wychowanków różniących się charakterem czy pochodzeniem” (Deklaracja o wychowaniu chrześcijańskim, 5).

Oto w wielkiej syntezie zadanie szkoły, która ma kształcić i wychowywać. W podejmowaniu tego zadania nie wystarczy patrzeć tylko w wyimaginowaną przyszłość, ale trzeba ją już teraz jakoś tworzyć, trzeba mieć przed oczyma całą tradycję narodu, społeczeństwa, państwa. Powiedział ktoś słusznie, że narody, które tracą pamięć, schodzą do rzędu plemienia(...)

5. Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe. Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego, dlatego szuka, czasem burzliwie szuka, prawdziwych wartości i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją. Któż z nas nie miał w życiu i nie wspomina z wdzięcznością takiego człowieka: kapłana, nauczyciela, profesora lub przyjaciela, który umiał odsłonić nam nowy świat wartości i wzbudzić dla niego trwały entuzjazm, czy nawet nadać cały kierunek życiu? W naszym świecie, w świecie wielorakiego postępu i rozwoju, ale i dominującego materializmu, młodzież szuka oparcia w Kościele, który kształtuje wiarę i ukazuje horyzonty chrześcijańskiego humanizmu.

Jeszcze raz pozwolę sobie zacytować słowa Soboru z tego samego dokumentu: „Piękne (...) i wielkiej doniosłości jest powołanie tych wszystkich, którzy pomagając rodzicom w wypełnieniu ich obowiązku i zastępując społeczność ludzką, podejmują w szkołach zadania wychowawcze; powołanie to wymaga szczególnych przymiotów umysłu i serca, jak najstaranniejszego przygotowania i ciągłej gotowości do odnowy i dostosowania” (Deklaracja o wychowaniu chrześcijańskim, 5).

Tego wszystkim wam, drodzy bracia i siostry, z całego serca życzę. Tego życzę polskiej szkole i społeczeństwu: całej Ojczyźnie.

Źródło i cała papieska nauka:
http://mateusz.pl/jp99/pp/1991/pp19910606d.htm

*

ŻYCIORYS JANA PAWŁA II DLA AMBITNYCH:
http://www.centrumjp2.pl/jan-pawel-ii/biografia-jana-pawla-ii/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pawe%C5%82_II


AKTUALNE WYDARZENIA RELIGIJNE: WARSZAWA i NASZE OKOLICE


*1 września, WARSZAWA MODLI SIĘ O OBRONĘ ŻYCIA:
W-WA, pl. Narutowicza, kościół św. Jakuba Apostoła
Włącz się i Ty w modlitwę Kościoła Warszawskiego o szacunek dla życia!


*6 WRZEŚNIA 2014 roku, SOBOTA, LEWICZYN
ZJAZD CZŁONKÓW ŻYWEGO RÓŻANCA i czcicieli Maryi
Sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej Pani Ziemi Grójeckiej
dekanaty: czerski, grójecki, mogielnicki, tarczyński i warecki


*20-21 września 2014r.
XXXII Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę
PONIŻEJ LINK:
ZAPROSZENIE
Do wszystkich Ludzi Pracy w Polsce
Do Duszpasterzy Ludzi Pracy
oraz plan Pielgrzymki:
http://www.archidiecezja.warszawa.pl/homepage/?a=7504


*21 września 2014 r., niedziela, o godz. 19.00
KATEDRA POLOWA, W-WA, UL. DŁUGA 13/15
RECITAL ORGANOWY, wstęp wolny!
PROGRAM KONCERTU:


*

WAKACYJNE SPACERY SZLAKIEM KOŚCIOŁÓW WARSZAWY

Spacery szlakiem kościołów Warszawy
są organizowane w każdą środę o 17.30
i sobotę o 14.30 do 27 września
i trwają ok. dwóch godzin.
Zbiórka przy Księgarni na Miodowej (ul. Miodowa 17/19).
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:
http://www.informacja-warszawa.pl/dokumenty/warszawa-bezplatne-spacery-szlakiem-kosciolow-warszawy-11092,1.html


*

TRWAJĄ LETNIE FESTIWALE ORGANOWE

*XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej
Organy Archikatedry Warszawskiej
w Warszawie (2014 r.)
Koncerty odbywają się w kolejne niedziele
od 6 lipca do 21 września 2014 r. w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie (ul. Świętojańska 8), początek koncertów o godz. 16:00.
Program koncertów:
http://www.kapitula.org/mfmo.html*MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ORGANOWY
"JOHANN SEBASTIAN BACH" 2014
PROKATEDRA WARSZAWSKA (Kościół Seminaryjny)
ul. Krakowskie Przedmieście 52/54
Koncerty w każdy wtorek lipca i sierpnia o 20:00
Szczegółowe informacje:
http://www.wtm.org.pl/bachowawa.htm*1 SIERPNIA-25 PAŹDZIERNIKA, (prócz niedziel i świąt), o 14.00
w naszej Archikatedrze odbywać się będzie ósma edycja cyklu
pt. „Wielkie organy w Archikatedrze”.
Cykl ten stanowią koncerty na żywo (trwające ok. 30 minut)
w wykonaniu najlepszych polskich organistów.
Wejściówki można nabywać bezpośrednio przed koncertem.


WAŻNE DATY Z ŻYCIA PARAFII MROKÓW


11 WRZEŚNIA 2014r., czwartek
UROCZYSTOŚĆ BIERZMOWANIA W MROKOWIE - na mszy o godz. 18:00
Bierzmowania udzieli i Słowo Boże wygłosi kardynał Kazimierz Nycz

21 WRZEŚNIA 2014r. - NIEDZIELA
*ODPUST PARAFIALNY*
ku czci św. STANISŁAWA KOSTKI
Msze o 8, 10 i 12-uroczysta Suma z procesją


LICZNIK ODWIEDZIN
dzięki uprzejmości stat.4u.pl

stat4u