...
         aktualności          sakramenty          o parafii          linki          kontakt         

«Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim:
pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa.»
Jezus w objawieniach do św. siostry Faustyny


SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII MROKÓW!

ZAPLANUJ SWÓJ CZAS NA MODLITWĘ! - PONIŻEJ ZNAJDZIESZ KOLEJNO:

1 - PRAKTYCZNY KALENDARZ PARAFII MROKÓW, A W NIM:
WYDARZENIA, GODZINY NABOŻEŃSTW, INTENCJE MSZALNE, WOLNE TERMINY MSZY ŚWIĘTYCH
*Aby poznać szczegóły, wystarczy kliknąć opis pod datą danego wydarzenia*
2 - BIEŻĄCE OGŁOSZENIA Z ŻYCIA PARAFII
3 - ARTYKUŁY RELIGIJNE Z ŻYCIA KOŚCIOŁA, INFORMACJE O LITURGII i ŚWIĘTYCH
4 - AKTUALNE WYDARZENIA RELIGIJNE Z WARSZAWY I OKOLIC: m.in. koncerty, wykłady, spotkania
*Wszystkie linki pod wydarzeniami są aktywne - wystarczy je skopiować i otwierać w nowym oknie*
5 - MROKÓW POMAGA, gdzie znajdziecie linki do wybranych akcji charytatywnych

ZACHĘCAMY DO REGULARNYCH ODWIEDZIN NASZEJ STRONY i ZAANGAŻOWANIA W ŻYCIE PARAFII!


*KALENDARZ PARAFII MROKÓW*
Stan na 03.10.2015r.
WSPOMNIENIA LITURGICZNE, LITURGIA SŁOWA,
ROZWAŻANIA NA KAŻDY DZIEŃ:
http://www.niedziela.pl/spis_liturgia.php


OGŁOSZENIA PARAFIALNE na 4.10.2015r.
XXVII Niedziela zwykła


1. W środę wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy na uroczysty różaniec na 16:30 i na mszę świętą o 17:00.

2. W Rzymie trwają obrady XIV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Przedmiotem obrad, które potrwają do 25 października br., będzie: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”.

3. Trwa Dziedziniec Dialogu między katolikami, a niewierzącymi i innowiercami zapoczątkowany przez papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do udziału. Program spotkań pod linkiem:
http://dziedziniecdialogu.pl/wydarzenia/

4. Przez cały październik zapraszamy na
NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE w dni powszednie o 16:30.

5. Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorje.
Informacje u ks. Proboszcza. Wyjazd już w październiku.
Zachęcamy do udziału.

6. W najbliższą niedzielę (11.10):
(1)po mszy o 18:00
3. SPOTKANIE FORMACYJNE DLA MŁODZIEŻY DO BIERZMOWANIA.
(2) świętujemy XV Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Patron rodziny. O godzinie 15.00 przed kościołem św. Anny W W-wie na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się Koncert Galowy Dnia Papieskiego. Tego dnia będzie zbiórka do puszek dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Budujmy żywy pomik Jana Pawła II i wspierajmy młodych zdolnych Polaków z biednych rodzin.
Z racji Dnia papieskiego biskupi kierują do nas List pasterski:
http://archidiecezja.warszawa.pl/wydarzenia/list-episkopatu-polski-zapowiadajacy-obchody-xv-dnia-papieskiego/

7. W tym tygodniu w Liturgii:
W poniedziałek Siostry Faustyny, Głosicielki Bożego Miłosierdzia;
W piątek błog. Wincentego Kadłubka,
biskupa, średniowiecznego kronikarza Polski.

8. Przypominamy, że od 1. października
msze w dni powszednie są o 17:00.

9. Mamy nową Błogosławioną, Alleluja!
Matka Klara, sercanka, była dobrodziejką Krakowa. W krakowskim sanktuarium św. Jana Pawła II odbyła się tydzień temu uroczystość beatyfikacji. Liturgiczne wspomnienie Klary Szczęsnej ustalono na 7 lutego, dzień śmierci błogosławionej.

10 W dniach 17.10-3.11
zachęcamy do oddania czci i modlitwy przy Krzyżu
i Ikonie Matki Bożej Salus Populi Romani,
symbolach Światowych Dni Młodzieży.
Lista miejsc i agenda peregrynacji poniżej:
http://sdm2016.waw.pl/pl/peregrynacja-symboli-sdm-2/

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Korzystajmy też z innych mediów katolickich.
Aktualności Radia Watykańskiego w Pierwszym Programie
Polskiego Radia codziennie o 18:40.

12. Z początkiem października studenci wracają na swoje uczelnie. Wszystkim naszym Studentom życzymy
dużo chęci do pracy i pomyślności w nowym roku akademickim!

13. W ostatni piątek obchodziliśmy wspomnienie Aniołów Stróżów. Korzystajmy z Ich nadprzyrodzonej opieki
i często prośmy w modlitwie: Aniele Boży...

*
EWANGELIA NA NIEDZIELĘ 4 PAŹDZIERNIKA

Słowa Ewangelii według świętego Marka

Faryzeusze przystąpili do Jezusa i chcąc Go wystawić na próbę, pytali Go, czy wolno mężowi oddalić żonę.

Odpowiadając, zapytał ich: «Co wam nakazał Mojżesz?».

Oni rzekli: «Mojżesz pozwolił napisać list rozwodowy i oddalić».

Wówczas Jezus rzekł do nich: «Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych napisał wam to przykazanie. Lecz na początku stworzenia Bóg „stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem”. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela».

W domu uczniowie raz jeszcze pytali Go o to. Powiedział im: «Kto oddala żonę swoją, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo względem niej. I jeśli żona opuści swego męża, a wyjdzie za innego, popełnia cudzołóstwo».

Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego».

I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.


Gasić pragnienie innych i oświecać depozyt życia!
PAPIEŻ FRANCISZEK o zadaniach stojących przed Synodem
Watykan, 10.05.2015r.


„Chciałbym przypomnieć, że Synod nie jest konferencją czy rozmównicą, nie jest też parlamentem lub senatem, w którym dochodzi się do porozumienia. Synod to przejaw życia kościelnego, Kościoła, który idzie razem, by odczytywać rzeczywistość oczami wiary i sercem Boga” – powiedział Franciszek na rozpoczęcie obrad pierwszej sesji plenarnej Synodu, która w żargonie synodalnym nazywa się kongregacją generalną.

Synod rozpoczął się już wczoraj Mszą w Bazylice Watykańskiej. Dziś uczestnicy zgromadzenia po raz pierwszy spotkali się w auli synodalnej. Obrady poprzedziła liturgia brewiarzowa z hymnem do Ducha Świętego. Rozważanie nad czytaniami zaproponował kard. Óscar Rodríguez Maradiaga z Hondurasu. Obrady kongregacji otworzył natomiast arcybiskup Paryża, który dziś pełnił funkcję przewodniczącego delegowanego. Zapewnił on Papieża, że wszyscy uczestniczy Synodu będą pracować pod jego kierunkiem, aby Kościół był coraz wierniejszy swej duszpasterskiej misji. „Pomimo różnic, które istnieją między nami, nie chcemy przeżywać tego czasu jako pojedynku, w którym mikrofony i kamery będą arbitrami. Chcemy natomiast, by był to czas zbiorowego nawrócenia, w imię wspólnoty, której Ty, Ojcze Święty, jesteś stróżem i sługą” – powiedział kard. André Vingt-Trois.

Na ten charakter obrad synodalnych zwrócił również uwagę sam Papież. Podkreślił, że chodzi w nich o to, by iść razem w duchu kolegialności i synodalności. Wymaga to odwagi, otwartości, gorliwości duszpasterskiej i doktrynalnej, jak również mądrości i szczerości. Zawsze musimy mieć przed oczami dobro Kościoła i rodzin, a także najwyższe prawo, jakim jest salus animarum – zbawienie dusz – powiedział Franciszek.

„Jest to Kościół zastanawiający się nad wiernością depozytowi wiary, który dla niego nie jest muzeum do zwiedzania ani też tylko do zachowania, ale żywym źródłem, w którym on sam zaspokaja swe pragnienie, aby potem z kolei gasić pragnienie innych i oświecać depozyt życia – mówił Ojciec Święty. – Synod ze swej natury odbywa się wewnątrz Kościoła i świętego Ludu Bożego, do którego my należymy jako pasterze, czyli słudzy. Synod jest ponadto przestrzenią chronioną, w której Kościół doświadcza działania Ducha Świętego. Na Synodzie Duch przemawia językami wszystkich tych, którzy dają się prowadzić Bogu, który zawsze zaskakuje; Bogu, który prostaczkom objawia to, co zakrywa przed uczonymi i inteligentnymi. Jest to Bóg, który prawo i szabat ustanowił dla człowieka, a nie na odwrót. Tenże Bóg pozostawia 99 owiec, by szukać jednej zagubionej. On jest zawsze większy od naszej logiki i naszych kalkulacji”....

„Drodzy bracia, jak już wspomniałem, Synod nie jest parlamentem, w którym, aby dojść do konsensusu czy wspólnego porozumienia, ucieka się do negocjacji, pertraktacji czy kompromisów. Jedyną metodą Synodu jest otwarcie na Ducha Świętego z apostolską odwagą, ewangeliczną pokorą i ufną modlitwą, aby to On nas prowadził, oświecał i postawił nam przed oczami nie nasze osobiste poglądy, lecz wiarę w Boga, wierność Magisterium, dobro Kościoła i salus animarum – zbawienie dusz” – powiedział Ojciec Święty na rozpoczęcie pierwszej sesji plenarnej Synodu.

Źródło:
http://pl.radiovaticana.va/news/2015/10/05/papie%C5%BC_na_otwarcie_pierwszej_sesji_synodu_synod_bezu%C5%BCyteczn/1176933


MAMY NOWĄ BŁOGOSŁAWIONĄ!
Kraków, 27.09.2015r.


– Miłość jest przesłaniem, które nowa błogosławiona pozostawia nam w tym dzisiejszym świątecznym dniu – mówił ks. kard. Angelo Amato SDB w czasie homilii.

- Felix Cracovia! Ciesz się, Krakowie! Otrzymaliśmy dziś jeszcze jedno świadectwo osoby oddanej bez reszty Bogu i człowiekowi. Osoby, której serce biło w rytmie serca Chrystusa – powiedział na zakończenie Mszy św. ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Kardynał na ręce kard. Amato złożył podziękowanie Papieżowi Franciszkowi. Podkreślił wymowny fakt beatyfikacji w sanktuarium dedykowanym św. Janowi Pawłowi II, któremu duchowe córki matki Klary ofiarnie służyły w Krakowie i w Watykanie.

Ciesząc się z beatyfikacji pierwszej sercanki, s. Agnieszka Kijowska, przełożona generalna Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, mówiła o Matce Klarze: – My mówimy, że matka Klara miała wyobraźnię miłości – widziała człowieka z jego potrzebami duchowymi i fizycznymi i wychodziła temu naprzeciw. Była bardzo serdeczna, raczej ukrywała się przed zewnętrznym światem, dlatego jej postać jest znana bardziej wewnątrz klasztoru, jako przełożona. Była bardzo serdeczna dla sióstr i patrzyła na człowieka nie tylko w kontekście potrzeb duchowych, jak to bywa w klasztorze, ale także materialnych – widziała człowieka w całości, z jego potrzebami. W uroczystościach uczestniczyło kilkanaście osób z rodziny matki Klary, m.in. Wioleta Bielińska. – Matka Klara była siostrą mojej praprababci. Wszyscy w rodzinie wiedzieliśmy, że w Krakowie żyła zakonnica, ale myśleliśmy, że była zwykłą siostrą zakonną, a okazało się, że dokonał się cud za jej wstawiennictwem i że zostanie ogłoszona błogosławioną. Dlatego jesteśmy dziś bardzo szczęśliwi, bo taka chwila nie jest dana wszystkim i nie zdarza się dwa razy – wyznała.

Artykuł opublikowany na stronie:
http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/144435,mamy-nowa-blogoslawiona.html


DLA KOGO TOTUSY?
Katolicki Nobel w kolejnej odsłonie
1 października, Warszawa


Znamy nominowanych do katolickiego Nobla. Wśród nich - telewizja TRWAM i serial "Ranczo". Centralne obchody XV Dnia Papieskiego rozpoczną się uroczystą Galą Totus na Zamku Królewskim w sobotę, 10 października. Jak co roku statuetkami nagrodzeni zostaną Ci, którzy poprzez swoją działalność propagują nauczanie św. Jana Pawła II.

Tegoroczne nominacje do nagród zwanych "Katolickimi Noblami” zostały ogłoszone w czterech kategoriach. W kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej” nominowani zostali: Ernest Bryll, polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz i krytyk filmowy, Grzegorz Górny - reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy oraz Krzysztof Penderecki, wybitny współczesny kompozytor i dyrygent.

W kategorii "Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II” szansę na Nagrodę Totus mają Poczta Polska S.A., "Biblia miejsc” Wydawnictwa M, a także Fundacja Szlaki Papieskie.

Źródło:
http://warszawa.gosc.pl/doc/2736797.Dla-kogo-Totus


ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - pamiętamy!
2015 rok został ogłoszony Rokiem Papieża Jana Pawła II
Jan Paweł II - Papież Różańca


Jan Paweł II znany jest jako papież różańca - przede wszystkim dlatego, że dodał do niego pięć nowych tajemnic.

Tajemnice Światła

Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
Pierwszy cud w Kanie Galilejskiej
Głoszenie nauk o Królestwie Bożym
Przemienienie na górze Tabor
Ustanowienie Eucharystii

Jan Paweł II modlił się na różańcu od swych młodych lat. Jak ważna była dla niego ta modlitwa?

- Ojciec Święty brał różaniec do ręki w wielu chwilach. Jeszcze zanim udał się na audiencję o godzinie 11.00, zawsze widzieliśmy go wychodzącego z różańcem w ręku na taras, jeśli tylko była odpowiednia pogoda, i tam modlił się. Często mówił, że modli się w intencji tych osób, z którymi się będzie spotykał - tak było także po spotkaniu z nimi. Różaniec odmawiał w każdej wolnej chwili, często podczas przejazdów samochodem czy w samolocie. Swój różaniec brał do ręki kilka razy dziennie. Widzieliśmy go chodzącego z różańcem po górach, również gdy uprawiał sport miał go przy sobie i w chwilach odpoczynku na nim się modlił.

Czy to znaczy, że każdego dnia odmawiał cały różaniec?

- Z całą pewnością odmawiał wszystkie części różańca, a może i więcej...

Czy mówił coś o znaczeniu tej modlitwy dla niego osobiście?

- Mówił, że nigdy nie opuszcza różańca, że jest to najpiękniejsza modlitwa, w której rozważa się tajemnice zbawienia, że jest prosta, a jednocześnie bardzo głęboka. Ojciec Święty był mistykiem. Można to było zauważyć w jego długim milczeniu, trwaniu na modlitwie, medytacji, w jego pismach. Ale korzystał z prostych modlitw katechizmowych. Każdego dnia odmawiał zwykły pacierz: "Ojcze nasz", "Zdrowaś Mario", przykazania, akty wiary, nadziei i miłości, wyliczał dary Ducha Świętego, a po każdym darze znów odmawiał "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario"...

Źródło:
https://www.oaza.pl/cdm/component/content/article/390-jan-pawel-ii-jego-modlitwa


POCZĄTEK PAŹDZIERNIKA W LITURGII 04-11.10.2015r.


W poniedziałek 5.10 św. Siostry Faustyny,
Głosicielki Bożego Miłosierdzia;

Czwarta rano. Ból w klatce piersiowej, płytki chrapliwy oddech, kaszel. „Powiedz, córko moja, że jestem miłością i miłosierdziem samym” (Dzienniczek, 1074). Kryzys sensu życia. Choroba często sprawia, że pytamy „dlaczego?”. Odwieczny żal, którego nie powinno być. Trudne zaufanie. Trudna wiara w to, że Bóg nie przewiduje dla nas dróg nie do pokonania. Zna każdego z nas po imieniu, a więc zna również nasze możliwości. Ale czy pokonanie trudnej drogi może być sensem samym w sobie? S. Faustyna Kowalska (Helena Kowalska) miała marzenia. Własne wyobrażenia o służbie Bogu. Decyzją wstąpienia do zakonu sprzeciwiła się woli rodziców. Cierpliwie przyjęła pracę, by pomóc rodzinie i zarobić pieniądze na posag. W zakonie podejmowała wysiłek ciężkiej pracy w kuchni, ogrodzie, sklepie – mimo długotrwałej, ciężkiej, nieleczonej choroby. Głęboka miłość, składanie daru z siebie. To było dla niej największym wyrazem zaufania Jezusowi.

Czwarta rano. Żeby nie polec pod ciężarem własnych myśli i zagłuszyć chrapliwy oddech, włączam telewizor. „Jestem miłością i miłosierdziem samym” – mówi s. Faustyna głosem aktorki Doroty Segdy. Widzę zakonnicę. Wyraz jej twarzy tak wiele mówi. Jej modlitwę przerywa chrapliwy oddech i kaszel. Czuję jej wysiłek przy każdym wypowiadanym słowie. „To nic, Panie, nic. Dziękuję za to cierpienie, za miłosierdzie dla całego świata”.

Gdy 5 października 1938 roku siostra Faustyna Kowalska zakończyła swe ziemskie życie, nikt nie przypuszczał, że już wkrótce jej imię będzie znane niemal na całym świecie dzięki nabożeństwu do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo to, związane z wieloma obietnicami, oparte jest na objawieniu prywatnym prostej, pokornej zakonnicy. Miłosierny Jezus gotów jest nieustannie do okazywania nam niezliczonych łask. Możemy o nie prosić za pośrednictwem patronki dzisiejszego dnia. Wraz z nią wysławiajmy Boże Miłosierdzie i dawajmy o nim świadectwo, pełniąc dzieła chrześcijańskiej miłości.


W środę 7.10 Matki Bożej Różańcowej,
zapraszamy na uroczysty Różaniec o 16:30;

święto ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką), które Wyproszono modlitwą różańcową dokładnie 7 października 1571 roku. W roku 1883 papież Leon XIII wprowadził do Litanii loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

Jest to dzień szczególnej wdzięczności Bogu za dar modlitwy różańcowej, która dla wielu jest drogą zbliżenia się do Boga przez medytowanie Jego zbawczych tajemnic. Bóg jest naszym Ojcem, do którego możemy się zwracać z prostotą i ufnością jako Jego dzieci i który prowadzi nas do pełni życia. Prośmy Maryję, aby w Różańcu poprowadziła nas drogą bezwarunkowego zawierzenia Mu siebie samych i nauczyła nas odnajdować radość w pełnieniu Jego woli.


W piątek 9.10 błog. Wincentego Kadłubka,
biskupa, średniowiecznego kronikarza Polski.

Wincenty urodził się w Karwowie pod Opatowem pomiędzy 1155,
a 1160 r. Pochodził z rodu Porajów herbu Róża. Nazwisko Kadłubek pojawia się po raz pierwszy dopiero w XV wieku. Być może miejscem jego nauki był Paryż albo Bolonia. Wincenty należał więc do elity uczonych w Polsce. Po raz pierwszy nazwany jest mistrzem (magistrem) w dyplomie Kazimierza Sprawiedliwego z 12 kwietnia 1189 r. Zapewne zaraz po powrocie ze swoich studiów otrzymał święcenia kapłańskie.

W tym również czasie zaczął zapewne pisać swoją „Kronikę polską” – największe dzieło swego życia i literatury tamtych czasów. Potem został biskupem krakowskim. Wincenty jako biskup podpisywał się „niegodny sługa Kościoła”. Wziął udział w Soborze Laterańskim IV (1215), który miał charakter wybitnie reformatorski. Za pozwoleniem papieża Honoriusza III w 1218 r. Wincenty zrzekł się urzędu biskupstwa i żył według reguły cysterskiej w Jędrzejowie. W wolnych chwilach kończył „Kronikę polską”. Zmarł w Jędrzejowie 8 marca 1223 r. W roku 1764 Kongregacja Obrzędów zatwierdziła jego kult, a papież Klemens XIII podpisał odpowiednią bullę, co równało się formalnej beatyfikacji. Bł. Wincenty jest patronem archidiecezji warmińskiej oraz diecezji kieleckiej i sandomierskiej.


Źródła:
http://www.niedziela.pl/
http://brewiarz.pl/
http://ordo.pallotyni.pl/
http://mateusz.pl/czytania/2015/
http://pustkow.c0.pl/gp.php?plik=swieci.php&m=7


AKTUALNE WYDARZENIA RELIGIJNE:
WARSZAWA i NASZE OKOLICE


BIEŻĄCE WYDARZENIA:
http://archidiecezja.warszawa.pl/

*
11.10.2015r.o godz. 16.00 i 19.30
Zapraszamy do Niebieskiego Kina
na film „Mama Tina”.
Parafia pw. Św. Anny
Pl. Piłsudskiego 10
05-500 Piaseczno
O filmie: Niezwykła historia kobiety,
która poświęciła życie na ratowanie dzieci.
Urodzona w Dublinie, od najmłodszych lat
doświadczała krzywd i cierpienia.
Wieloletnia lawina nieszczęść nie złamała jej,
lecz dodała sił. Wiedziona żarliwą wiarą w Boga,
z którym pozostaje w ciągłym kontakcie, postanowiła wyruszyć do Azji, by tam nieść pomoc najmłodszym.

*
17.10-03.11.2015r.
Harmonogram peregrynacji znaków
Światowych Dni Młodzieży:
Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani
http://sdm2016.waw.pl/pl/peregrynacja-symboli-sdm-2/

*
19.10.15 r. o godz. 19.15
Pierwsza konferencja biblijna
z ks. Waldemarem Chrostowskim
Parafia pw. Zwiastowania Pańskiego
na Rakowcu Południowym
ul. Gorlicka 5/7, 02-130 Warszawa
tel. 22 658 42 49. Zapraszamy.

*
W niedzielę, 25 października br.
Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, odbędzie się badanie niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes).


MROKÓW POMAGA


1 - Program stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia
można wesprzeć wysyłając SMS o treści ,,POMOC”
pod numer 74 265 (4,92 zł z VAT)
lub wpłacając środki na konto Fundacji
„Dzieło Nowego Tysiąclecia”
o nr 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001.
Szczegółowe informacje stronie www.dzielo.pl.


2 - JUSTYNA I GRZEGORZ Justyna od młodych swoich lat cierpi bardzo często choruje na zapalenie nerek często przebywa w szpitalu. Ma bardzo poważne problemy z oddawaniem moczu.

Schorzenie: moczenie nocne i dzienne, obserwacja w kierunku odpływu żołądkowo-przełykowego, stan zagrożenia kamicą. Na stałe przyjmuje leki, które są bardzo drogie. Brakuje pieniędzy na zakup lekarstw. które są bardzo ważne. Jeśli Justyna nie będzie brała lekarstw to choroba będzie postępować i będzie coraz gorzej. Ta choroba wiąże się z bardzo dużymi kosztami, gdyż wymaga stałego leczenia i rehabilitacji. Ponadto Lekarze stwierdzili bardzo dużą wadę zgryzu. Jest pod stałą kontrolą specjalisty Ortodontki.

Justyna ma również bardzo chorego brata Grzegorza cierpiącego na depresję, upośledzenie umysłowe i schizofrenię. Na stałe musi przyjmować leki

Schizofrenia jest chorobą psychiczną polegającą na nieprawidłowym funkcjonowaniu sfery psychicznej Grzesia. Powoduje zaburzenia myślenia, urojenia, omamy, halucynacje, zmienne uczucia i zachowanie. Zaś depresja jest jednostką chorobową, której towarzyszą następujące objawy: smutek, problemy ze snem, brak radości z życia. Wiąże się ona też z bardzo dużymi nakładami finansowymi, gdyż wymaga stałego leczenia, rehabilitacji i obserwacji.

Więcej informacji na stronie Fundacji
www.dzieciom.pl/14932
www.dzieciom.pl/5562
Tel: +48224869699


3 - WESPRZYJ AKCJE CARITAS

PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM W AKCJI KROMKA CHLEBA:
http://kromkachleba.caritas.pl/

Wesprzyj fundusz pomocy uchodźcom, informacje na stronie:
http://www.caritas.pl/

4 - JAK MOŻESZ WSPOMÓC POLSKI CZERWONY KRZYŻ?

1. Zostań regularnym darczyńcą Polskiego Czerwonego Krzyża.

Konto bankowe:
13 1160 2202 0000 0000 2987 3563
Millennium Bank SA

Do przelewu zagranicznego należy podać dodatkowo kod:
IBAN: PL13 1160 2202 0000 0000 2987 3563
SWIFT: BIGBPLPWXXX

Przekazane darowizny można odliczać od swojego dochodu. Dla osób fizycznych wysokość odliczenia wynosi do 6%, a dla osób prawnych do 10% rocznego dochodu (podstawa prawna ustawa o podatku dochodowym art. 26, ust. 1, pkt. 9 oraz art.18, ust.1, pkt.1).

2. Przekaż dary rzeczowe dla naszych podopiecznych
3. Zostań wolontariuszem
4. Zostań Honorowym Dawcą Krwi.

Szczegóły na:
http://www.pck.pl/pages,8_19.html


LICZNIK ODWIEDZIN
dzięki uprzejmości stat.4u.pl

(KLIKNIJ LOGO)

stat4u