...
         aktualności          sakramenty          o parafii          linki          kontakt         

"Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro."
Św. Jan Paweł II - wspomnienie w środę 22 X - zapraszamy!


SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII MROKÓW!

ZAPLANUJ SWÓJ CZAS NA MODLITWĘ! - PONIŻEJ ZNAJDZIESZ KOLEJNO:

1 - PRAKTYCZNY KALENDARZ PARAFII MROKÓW, A W NIM:
WYDARZENIA, GODZINY NABOŻEŃSTW, INTENCJE MSZALNE, WOLNE TERMINY MSZY ŚWIĘTYCH
*Aby poznać szczegóły, wystarczy kliknąć opis pod datą danego wydarzenia*
2 - BIEŻĄCE OGŁOSZENIA Z ŻYCIA PARAFII
*Dodatkowo kilka krótkich artykułów z życia Kościoła, o liturgii i świętych*
3 - AKTUALNE WYDARZENIA RELIGIJNE Z WARSZAWY I OKOLIC: m.in. koncerty, wykłady, spotkania
*Wszystkie linki pod wydarzeniami są aktywne - wystarczy je skopiować i otwierać w nowym oknie*
4 - WAŻNE DATY Z ŻYCIA PARAFII MROKÓW

ZACHĘCAMY DO CZĘSTEGO KORZYSTANIA i ZAANGAŻOWANIA W ŻYCIE PARAFII!


*KALENDARZ PARAFII MROKÓW*
Stan na 20.10.2014r.
WSPOMNIENIA LITURGICZNE, LITURGIA SŁOWA,
ROZWAŻANIA NA KAŻDY DZIEŃ:
http://www.niedziela.pl/spis_liturgia.php


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
na 26 X 2014r.


1. Trwa Tydzień misyjny. W ostatnią niedzielę (19 X) była zbiórka na Papieskie Dzieła Misyjne. Dziękujemy za Wasze modlitewne i materialne wsparcie.

2. ZAPRASZAMY NA DZIEŃ PAMIĘCI O PAPIEŻU POLAKU.
Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II
przypada w najbliższą środę – 22 października.
W środę wyjątkowo przesuniemy Liturgię o godzinę później i tak:
-o 17:30 odmówimy Różaniec i Litanię do św. Jana Pawła II,
-o 18:00 będzie uroczysta msza dziękczynna za dar życia i całą spuściznę Jana Pawła II.

3. Przyjmujemy na Wypominki za Zmarłych. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie Ich imion i nazwisk. Dziękujemy za Waszą pamięć modlitewną o Zmarłych i za składane ofiary.

4. Nadal zachęcamy do uczestnictwa w październikowych nabożeństwach różańcowych codziennie o 16:30, w środę 22 X o 17:30, w niedziele 26 X po Sumie o 12:00.

5. W NIEDZIELĘ 26 X:

5.1 Przeprowadzimy badanie niedzielnych praktyk religijnych dominicantes i communicantes (uczestników mszy i przystępujących do Komunii). Przed każdą mszą prosimy 2 osoby spośród Wiernych o pomoc w liczeniu. Wystarczy przyjść do zakrystii 5 minut przed mszą. Dziękujemy za pomoc.

5.2 Także 26 X obchodzony jest Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Dzień ten jest dobrym momentem na szerzenie idei świadomego dawstwa narządów, szpiku oraz krwi. Transplantacja to nie tylko ratunek dla potrzebujących, ale także okazja do dawania świadectwa miłości do drugiego człowieka. Od 2010 roku taka społeczną kampanię Dawca.pl - Bądź świadomym dawcą narządów prowadzi grupa studentów gdańskich uczelni. Wszystkich zainteresowanych tą akcją odsyłamy na stronę internetową
www.dawca.pl.

5.3 UWAGA! Także za tydzień, w niedzielę 26 października,
nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy:
przesuniemy wskazówki zegara o 1 godz. do tyłu (z 3 na 2).
Pamiętajmy o cofnięciu zegarków już w sobotę wieczorem.

6. Korzystajmy z mediów katolickich i czytajmy prasę.

7. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy + Krystynę Kostecką.
Msza w tydzień po pogrzebie będzie 22 X o 18:00.
Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie!

8. Prosimy, aby porządkując Wasze groby zadbać również o porządek na sąsiednich grobach i na całym cmentarzu.

9. PAMIĘTAMY O NASZYCH ZMARŁYCH!
Już dziś zapraszamy Was na wspólne modlitwy za Zmarłych.
*
W sobotę 1 listopada po Sumie o 12:00 udamy się w uroczystej procesji na cmentarz i tam będziemy się modlić za naszych Zmarłych, których zgłaszacie w Wypominkach.
*
W niedzielę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
Na mszy o 10:00 będziemy polecać wszystkich Zmarłych z parafii Mroków, a szczególnie Zmarłych, którzy opuścili naszą wspólnotę w minionym roku, dlatego na tę mszę szczególnie serdecznie zapraszamy Rodziny Zmarłych, którzy ostatnio pożegnali swoich Bliskich. Was także chcemy objąć naszą modlitwą.
2 listopada po Sumie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu z racji 1 niedzieli miesiąca, w trakcie której odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, prosząc o wieczny odpoczynek dla naszych drogich Zmarłych.

Zapraszamy na wspólną modlitwę
wszystkich naszych Parafian i Gości!


Od 19 X mamy nowego Błogosławionego!
PAWEŁ VI - papież czasów zamętu


Wielki Papież, odważny chrześcijanin, niestrudzony apostoł, sternik Soboru – tak o Pawle VI mówił w homilii Ojciec Święty, tuż po tym, jak zaliczył go w poczet błogosławionych. Uroczystość była skromna, jak skromny był za życia Papież Montini.

Na placu św. Piotra było 70 tys. wiernych, a zatem niewiele więcej niż na coniedzielnej modlitwie Anioł Pański. Z rodzimej Bresci przybyły 2 tys. wiernych, z Mediolanu, gdzie Giovanni Battista Montini był arcybiskupem, 3 tys. Ponieważ grób Pawła VI nie został otwarty, na liturgii nie było relikwii jego ciała, a jedynie podkoszulek splamiony jego krwią w czasie zamachu na w Manili na Filipinach w 1970 r.

Miłym akcentem na beatyfikacyjnej Eucharystii była obecność Papieża Seniora, który przez Pawła VI został włączony do kolegium kardynalskiego.
*
***Zapraszamy do obejrzenia dobrego filmu,
z lektorem w języku polskim, w dwóch częściach.
Film biograficzny, zrealizowany przez TV włoską.
Warto poznać historię Papieża Pawła VI,
nowego błogosławionego, tego
który dokończył dzieło Soboru
(rozpoczął Go święty Jan XXIII)
LINK PONIŻEJ:
https://www.youtube.com/watch?v=4JHebV0DeCs
*
Pierwszy tekst pochodzi ze strony Radia Watykańskiego
http://pl.radiovaticana.va/news/2014/10/19/beatyfikacja_paw%C5%82a_vi:_dzi%C4%99kujemy_ci_za_pokorne_i_prorocze_%C5%9Bwiadectwo/pol-831902


ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - pamiętamy!


Szesnastego października 2014r. będziemy świętować 36. rocznicę wyboru Papieża św. Jana Pawła II (1978). Dziękujemy Bogu za wielkiego świętego rodaka. W naszych subiektywnych wspomnieniach wracamy do Jego nauczania, aby czerpać ze skarbnicy wiedzy, madrości i wiary - depozytu, który zostawił nam św. papież Polak, aby Jego nauczenie było jak cenne drogowskazy na drogach naszego życia...


(1) W KONTEKŚCIE ZAKOŃCZONEGO SYNODU O RODZINIE
PRZYWOŁUJEMY GŁOS JANA PAWŁA II

LIST DO RODZIN z okazji Roku Rodziny 1994
Rodzina drogą Kościoła

Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek. Rodzina jest tą drogą, od której nie może on się odłączyć. Wszak normalnie każdy z nas w rodzinie przychodzi na świat, można więc powiedzieć, że rodzinie zawdzięcza sam fakt bycia człowiekiem. A jeśli w tym przyjściu na świat oraz we wchodzeniu w świat człowiekowi brakuje rodziny, to jest to zawsze wyłom i brak nad wyraz niepokojący i bolesny, który potem ciąży na całym życiu. Tak więc Kościół ogarnia swą macierzyńską troską wszystkich, którzy znajdują się w takich sytuacjach, ponieważ dobrze wie, że rodzina spełnia funkcję podstawową. Wie on ponadto, iż człowiek wychodzi z rodziny, aby z kolei w nowej rodzinie urzeczywistnić swe życiowe powołanie. Ale nawet kiedy wybiera życie w samotności — to i tutaj rodzina pozostaje wciąż jak gdyby jego egzystencjalnym horyzontem jako ta podstawowa wspólnota, na której opiera się całe życie społeczne człowieka w różnych wymiarach aż do najrozleglejszych. Czyż nie mówimy również o „rodzinie ludzkiej”, mając na myśli wszystkich na świecie żyjących ludzi?

Rodzina bierze początek w miłości, jaką Stwórca ogarnia stworzony świat, co wyraziło się już „na początku”, w Księdze Rodzaju (1,1), a co w słowach Chrystusa w Ewangelii znalazło przewyższające wszystko potwierdzenie: „Tak [...] Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał” (J 3,16). Syn Jednorodzony, współistotny Ojcu, „Bóg z Boga i Światłość ze Światłości”, wszedł w dzieje ludzi poprzez rodzinę: „przez wcielenie swoje zjednoczył się jakoś z każdym człowiekiem. Ludzkimi rękoma pracował, [...] ludzkim sercem kochał, urodzony z Maryi Dziewicy, stał się prawdziwie jednym z nas, we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu”3. Skoro więc Chrystus „objawia się w pełni człowieka samemu człowiekowi”4, czyni to naprzód w rodzinie i poprzez rodzinę, w której zechciał narodzić się by wzrastać. Wiadomo, że Odkupiciel znaczną część swego życia pozostawał w ukryciu nazaretańskim, będąc „posłusznym” (por. Łk 2,51) jako „Syn Człowieczy” swej Matce Maryi i Józefowi cieśli. Czyż to synowskie „posłuszeństwo” nie jest już pierwszym wymiarem posłuszeństwa Ojcu „aż do śmierci” (Flp 2,8), przez które odkupił świat?

Tak więc Boska tajemnica Wcielenia Słowa pozostaje w ścisłym związku z ludzką rodziną. Nie tylko z tą jedną, nazaretańską, ale w jakiś sposób z każdą rodziną, podobnie jak Sobór Watykański II mówi, że Syn Boży przez swoje Wcielenie „zjednoczył się jakoś z każdym człowiekiem”5. Kościół, idąc za Chrystusem, który „przyszedł” na świat, „aby służyć” (Mt 20,28), uważa służbę rodzinie za jedno ze swych najistotniejszych zadań — i w tym znaczeniu zarówno człowiek, jak i rodzina są „drogą Kościoła”.

Źródło:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/listy/gratissimam.html#


(2) NOWY DZIAŁ - PAPIESKI ALFABET CYTATÓW - DZIŚ LITERA B

Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka.

Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto „rozdaje”, kto zdolny jest dawać.
Źródło: adhortacja apostolska Redemptionis donum.

Źródło:
http://pl.wikiquote.org/wiki/Jan_Pawe%C5%82_II *

ŻYCIORYS JANA PAWŁA II DLA AMBITNYCH:
http://www.centrumjp2.pl/jan-pawel-ii/biografia-jana-pawla-ii/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pawe%C5%82_II


KONSYSTORZ W WATYKANIE
Papież Franciszek ponawia apel o pomoc dla prześladowanych
Watykan, 20 października 2014r.


Gdy chodzi o sprawy kanonizacyjne, na konsystorzu podjęto decyzje o zaliczeniu w poczet świętych dwojga błogosławionych, beatyfikowanych przez Jana Pawła II. 14 stycznia przyszłego roku, podczas podróży apostolskiej do Sri Lanki, Franciszek będzie kanonizował urodzonego w Indiach misjonarza Cejlonu, ks. Józefa Vaza ze zgromadzenia filipinów, który zmarł na początku XVIII stulecia. Natomiast pozostała jeszcze do ustalenia dokładna data kanonizacji zmarłej na początku XX wieku s. Marii Krystyny od Niepokalanego Poczęcia Brando, która założyła w Neapolu żeńskie zgromadzenie zakonne.

Bliski Wschód miał główne miejsce na dzisiejszym konsystorzu. W słowie wstępnym Ojciec Święty wyraził wspólne pragnienie pokoju i stabilizacji w tym regionie oraz przyczynienia się do rozwiązania konfliktów przez dialog, pojednanie i wolę polityczną. Podkreślił też potrzebę udzielenia możliwie jak największej pomocy tamtejszym wspólnotom chrześcijańskim, by mogły tam pozostać.

„Jak niejednokrotnie miałem okazję podkreślić, nie możemy pogodzić się z myślą, żeby na Bliskim Wschodzie nie było chrześcijan, którzy od dwóch tysięcy lat wyznają tam imię Jezusa – mówił Franciszek. – Ostatnie wydarzenia, zwłaszcza w Iraku i Syrii, są bardzo niepokojące. Jesteśmy świadkami zjawiska terroryzmu o wymiarach dotąd niewyobrażalnych. Tylu naszych braci jest prześladowanych i zostało zmuszonych, nawet w brutalny sposób, do opuszczenia swych domów. Jak się wydaje, zatracono świadomość wartości ludzkiego życia, a osoba nic nie znaczy i można ją poświęcać dla innych interesów. A na to wszystko, niestety, wielu jest obojętnych. Ta niesprawiedliwa sytuacja wymaga, obok naszej stałej modlitwy, należytej odpowiedzi ze strony społeczności międzynarodowej. Jestem pewny, że przy Bożej pomocy z naszego dzisiejszego spotkania wypłyną cenne refleksje i propozycje, by pomóc naszym cierpiącym braciom i wyjść także naprzeciw dramatowi zmniejszenia się chrześcijańskiej obecności na terytorium, gdzie narodziło się i z którego rozprzestrzeniło się chrześcijaństwo”.

Tekst pochodzi ze strony Radia Watykańskiego
http://pl.radiovaticana.va/news/2014/10/20/konsystorz:_papieski_apel_o_mi%C4%99dzynarodow%C4%85_pomoc,_by_zachowa%C4%87/pol-832047 strony Radia Watykańskiego


SŁOWO O ZAKOŃCZONYM SYNODZIE O RODZINIE
Watykan, 19 X 2014


Trzy z 62 punktów dokumentu końcowego synodu biskupów na temat rodziny, dotyczące rozwodników i homoseksualistów, nie uzyskały w sobotnim głosowaniu kwalifikowanej większości dwóch trzecich głosów, tylko zwykłą - podał Watykan. Pozostają one otwarte - wyjaśniono.

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi wyjaśnił, że te sporne kwestie nie spotkały się z "szeroką aprobatą". Z kolei przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki mówi, że punkty te zostały "odrzucone".

Papież Franciszek postanowił jednak opublikować całość dokumentu-sprawozdania z obrad i w pełnej formie wysłać go do konferencji episkopatów poszczególnych krajów.

Watykaniści zwracają uwagę na to, że głosowania ujawniły głębokie podziały wśród biskupów wobec najbardziej kontrowersyjnych kwestii. Zaznaczają, że nawet jeśli sporne punkty z technicznego punktu widzenia nie otrzymały większości kwalifikowanej, to pozostają przedmiotem dyskusji.

źródło i cały artykuł:
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,20307,synod-3-punkty-dokumentu-co-sie-z-nimi-stalo.html


ŚWIĘTY TYGODNIA - błog. Jerzy Popiełuszko
Patron Solidarności, kapłan, męczennik (19 X)


PUNKTY ZWROTNE ŻYCIORYSU

28 maja 1972 r. został kapłanem, przyjąwszy święcenia z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na obrazku prymicyjnym zapisał znamienne słowa: "Posyła mnie Bóg, abym głosił Ewangelię i leczył rany zbolałych serc".

Czasem przełomu w życiu ks. Jerzego stało się lato 1980 r. Niedziela 31 sierpnia... Delegacja strajkujących hutników prosi księdza kardynała Wyszyńskiego o przybycie kapłana do kuty. Kapelan Księdza Prymasa przyjechał do kościoła p. w. św. Stanisława Kostki. W zakrystii zwrócił się z prośbą do ks. Jerzego Czarnoty, który jednak nie mógł pojechać, ponieważ przygotowywał się do odprawiania Mszy św. Wtedy zgłosił się ks. Popiełuszko.

Po wprowadzeniu stanu wojennego ks. Popiełuszko organizuje liczne działania charytatywne. Wspomaga ludzi prześladowanych i skrzywdzonych. Uczestniczy w procesach aresztowanych za przeciwstawianie się prawu stanu wojennego. Organizuje również rozdział darów, które są przywożone z zagranicy.

Od 28 lutego 1982 r. celebruje Msze św. za Ojczyznę i wygłasza kazania religijno - patriotyczne (było ich razem 26), w których - przez pryzmat Ewangelii i nauki Kościoła - interpretuje moralny wymiar bolesnej współczesności.

Po wprowadzeniu stanu wojennego ks. Popiełuszko organizuje liczne działania charytatywne. Wspomaga ludzi prześladowanych i skrzywdzonych. Uczestniczy w procesach aresztowanych za przeciwstawianie się prawu stanu wojennego. Organizuje również rozdział darów, które są przywożone z zagranicy.

Działalność ks. Jerzego sprawia, że staje się celem niewybrednych ataków władz. Mnożą się zdarzenia, które miały zastraszyć powszechnie szanowanego kapłana, także poprzez powodowanie zagrożenia jego życia. Dwukrotnie włamano się do jego mieszkania, nieustannie go śledzono, niszczono mu samochód. Nieznani sprawcy wrzucili do jego mieszkania ładunek wybuchowy. Dwukrotnie ks. Popiełuszko uczestniczył w kolizjach samochodowych, które sprawiały wrażenie wcześniej przygotowanych. Nieustannie wysyłano pisma urzędowe do hierarchów Kościoła z zarzutami, że kazania głoszone w kościele p. w. św. Stanisława Kostki "godzą w interesy PRL".

Drugi [i skuteczny zamach nażycie ks. Jerzego] zaplanowano na 19 października.

Tego dnia ks. Jerzy był zaproszony do Bydgoszczy, do parafii p.w. Świętych Polskich Braci Męczenników, na spotkanie modlitewne w Duszpasterstwie Ludzi Pracy. Celebrował Mszę św., ostatnią - jak się potem okazało - w swoim życiu. Potem poprowadził rozważania wokół bolesnych tajemnic Różańca Św. Ostatnie z nich kończyło się zdaniem: "Módlmy się, byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy"

Pomimo nalegań gospodarzy, ks. Jerzy postanowił wrócić do Warszawy jeszcze tego samego wieczoru.

Na drodze do Torunia, niedaleko miejscowości Górsk, samochód ks. Popiełuszki, prowadzony przez Waldemara Chrostowskiego, został zatrzymany przez umundurowanych milicjantów ruchu drogowego (w rzeczywistości funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa). Waldemar Chrostowski został zmuszony do oddania kluczyków i przejścia do milicyjnego samochodu; tam skuto go kajdankami. Natomiast Grzegorz Piotrowski i Waldemar Chmielewski zmusili ks. Jerzego, aby wysiadł z samochodu. Ogłuszyli go silnym uderzeniem w głowę, zakneblowali usta i wrzucili do bagażnika. Odjechali. W czasie jazdy Waldemar Chrostowski wyskoczył z pędzącego samochodu i natychmiast zaczął szukać pomocy.

20 października w wieczornym wydaniu Dziennika Telewizyjnego podano informację o porwaniu ks. Jerzego. W kościele p. w. św. Stanisława Kostki zebrało się wielu ludzi, aby się modlić. Jeszcze tego samego wieczoru odprawiono Mszę św. w intencji uratowania kapłana. Odtąd modlitewne czuwanie będzie trwać dzień i noc, aż do dramatycznej chwili poznania prawdy, a potem - pogrzebu.

30 października podano informację o odnalezieniu w Wiśle zwłok ks. Popiełuszki.

Trumnę ze zwłokami przewieziono do kościoła p.w. św. Stanisława Kostki wieczorem 2 listopada. Następnego dnia odbył się pogrzeb, w którym brało udział kilkadziesiąt tysięcy warszawiaków i delegacji z całej Polski.

Do dziś uczestnicy tych wydarzeń pamiętają każdy ich szczegół. Trudno także dokładnie opisać ich atmosferę. Wszyscy jednak czuli, że są świadkami ofiary Kapłana, który został zabity za Prawdę. A Prawdy nie mogą zabić ludzie opętani złem. Dlatego tragiczna śmierć zrodzi niezliczone owoce duchowe dla wielu.

Biskup Wojciech Ziemba ujął to w prostym zdaniu:
"Tak Pan Bóg przez śmierć księdza Jerzego otwiera nasze oczy, oczy naszego serca, naszego umysłu, naszej wiary".

Źródło życiorysu:
http://adonai.pl/swieci/?id=139


AKTUALNE WYDARZENIA RELIGIJNE:
WARSZAWA i NASZE OKOLICE


*PROPOZYCJE FILMOWE*

*FILM o ks. Popiełuszce, niedziela 26 X, godz. 16 i 20
Dom Parafialny przy parafii św. Anny w Piasecznie,
pl. Piłsudskiego 10
zapraszamy do Niebieskiego Kina
na film o bł. Ks. Jerzym Popiełuszce.
Obchodzimy 30. rocznicę jego męczeńskiej śmierci,
warto więc przypomnieć sobie tego kapłana,
który potrafił wprowadzać w życie treści Ewangelii.
Żył nimi na co dzień i uczył jak zło dobrem zwyciężać.


*POZOSTAŁE WYDARZENIA*

***W czwartek (23 X) godz. 19.00
kolejny wykład z cyklu Oto Matka twoja
w auli o. Jacka Woronieckiego
o. dr Jan Pach OSPPE opowie
o obecności Matki Bożej Częstochowskiej
w życiu Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II.
Serdecznie zapraszamy!
Ojcowie Dominikanie
ul. Dominikańska 2,
02-741 Warszawa


***RUSZAJĄ KATECHEZY WARSZAWSKIE
W KOŚCIELE ŚW. ANNY NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU
Już w czwartek 23 października o 19.30
Pierwsze spotkanie. Zaprasza o. Michał Mrozek OP:
"Zawrotna kariera sumienia".
Po konferencji jeszcze katecheza,
czyli pogłębienie tematu w ramach rozmowy
o. Mrozka, ks. Krzysztofa Bardskiego i Tomasza Królaka.


26 października 2014, 18.00
Koncert klasyczny
kościół środowisk twórczych, Plac Teatralny 20
w programie:
L.van Beethoven – Kwartet smyczkowy Es-Dur op.74 „Harfowy”
J.S.Bach – Partita III E-Dur BWV 1006 cz. Prelude i Loure
N.Paganini – kaprysy nr 3 i 17
Wykonawcy: ESTER QUARTET
Wstęp wolny.


W niedzielę, 26 października, godz. 18:15
zapraszamy na koncert muzyki dawnej z XVII w.
w wykonaniu zespołu Ars Cantus z Wrocławia
pod dyrekcją Tomasza Dobrzańskiego.
Ojcowie Dominikanie, dolny kościół,
ul. Dominikańska 2, Warszawa
Wstęp wolny.


*26 października o godz. 19.00
W Teatrze Syrena.
W-WA, ul. Litewska 3
KONCERT Z POGRANICZA JAZZ-GOSPEL
Bilety do nabycia na stronie teatru, na „e-bilet” i „eventim”pl Zespół "Z Potrzeby Serc" działający przy duszpasterstwie koscioła św. Anny w W-wie, pragnie serdecznie zaprosić na koncert "Dwa Style-Jedna Ewa Uryga" podczas którego usłyszymy niezwykłe połączenie jazzu z gospelem. Na jednej scenie wystąpią: Ewa Uryga, zespół "Z Potrzeby Serc" oraz Power Band.
Więcej informacji na: www.zpotrzebyserc.pl


***8-11 listopada 2014
Kolejne w tym roku w Polsce
Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem
O. James Manjackal, to charyzmatyczny kapłan ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętego Franciszka Salezego [MSFS]. Rekolekcje przez niego prowadzone są wydarzeniem zawsze gromadzącym rzesze ludzi chcących pogłębić swoją wiarę, uporządkować swoje życie i doświadczyć bliskiej obecności Boga przez Chrystusa i Ducha Świętego. Podczas tych niezwykłych spotkań mają miejsce liczne uzdrowienia zarówno fizyczne, jak i duchowe. Wiecej informacji:
http://parafiamiedzeszyn.pl/


*16 LISTOPADA 2014 r., niedziela, o godz. 19.00
KATEDRA POLOWA, W-WA, UL. DŁUGA 13/15
RECITAL ORGANOWY, wstęp wolny!


WAŻNE DATY Z ŻYCIA PARAFII MROKÓW


1 listopada

*PO MSZY O 12:00 UROCZYSTA PROCESJA NA CMENTARZ
i WYPOMINKI ZA NASZYCH ZMARŁYCH
*
2 listopada

*Na mszy o 10:00 pomodlimy się
ZA WSZYSTKICH ZMARŁYCH Z NASZEGO CMENTARZA,
ZA ZGŁOSZONYCH W WYPOMINKACH
i ZMARŁYCH W OSTATNIM ROKU.
Na mszę zapraszamy szczególnie
Rodziny naszych Zmarłych.


LICZNIK ODWIEDZIN
dzięki uprzejmości stat.4u.pl

stat4u