...
         aktualności          sakramenty          o parafii          linki          kontakt         

„Kochając ludzi, uczymy się kochać Boga.”
błog. Karol de Foucauld


SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII MROKÓW!

ZAPLANUJ SWÓJ CZAS NA MODLITWĘ! - PONIŻEJ ZNAJDZIESZ KOLEJNO:

1 - PRAKTYCZNY KALENDARZ PARAFII MROKÓW, A W NIM:
WYDARZENIA, GODZINY NABOŻEŃSTW, INTENCJE MSZALNE, WOLNE TERMINY MSZY ŚWIĘTYCH
*Aby poznać szczegóły, wystarczy kliknąć opis pod datą danego wydarzenia*
2 - BIEŻĄCE OGŁOSZENIA Z ŻYCIA PARAFII
*Dodatkowo kilka krótkich artykułów z życia Kościoła, o liturgii i świętych*
3 - AKTUALNE WYDARZENIA RELIGIJNE Z WARSZAWY I OKOLIC: m.in. koncerty, wykłady, spotkania
*Wszystkie linki pod wydarzeniami są aktywne - wystarczy je skopiować i otwierać w nowym oknie*
4 - WAŻNE DATY Z ŻYCIA PARAFII MROKÓW

ZACHĘCAMY DO CZĘSTEGO KORZYSTANIA i ZAANGAŻOWANIA W ŻYCIE PARAFII!


*KALENDARZ PARAFII MROKÓW*
Stan na 23.04.2015r.
WSPOMNIENIA LITURGICZNE, LITURGIA SŁOWA,
ROZWAŻANIA NA KAŻDY DZIEŃ:
http://www.niedziela.pl/spis_liturgia.php


OGŁOSZENIA PARAFIALNE na 26.04.2015r.
IV Niedziela Wielkanocna, Niedziela Dobrego Pasterza


1. Trwa remont naszej świątyni od zewnątrz,
który potrwa około 2 miesiące.
Wszystkich Parafian i zaprzyjaźnionych Gości
prosimy o wsparcie modlitewne i materialne.
Każdą Rodzinę zachęcamy do pomocy.
Wpływają już pierwsze wpłaty.
Można je kierować do ks. proboszcza
lub na konto parafii /patrz zakładka - KONTAKT/
Dziękujemy Ofiarodawcom i zapewniamy Was
o wdzięcznej modlitwie w Waszej intencji.

2. 26 KWIETNIA – czwarta niedziela Wielkanocy,
nazywana niedzielą Dobrego Pasterza, tego dnia:
(1) przypada 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania
do Służby Bogu w Kościele;
(2) Słowo do wiernych na ten dzień przygotowała społeczność Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego pw. Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie - patrz link poniżej:
http://archidiecezja.warszawa.pl/wydarzenia/list-klerykow-wyzszego-metropolitalnego-seminarium-duchownego/
(3) tego dnia (26.04) Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie organizuje w godz. 11.00 – 15.00 Dzień otwarty
Miejsce: kampus uniwersytecki przy ul. Dewajtis 5 w Lesie Bielańskim.

3. 27 KWIETNIA MIJA JUŻ ROK OD KANONIZACJI PAPIEŻA POLAKA, dlatego w najbliższą sobotę (02.05) będziemy dziękować Bogu na Sumie za dar życia i wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II

4. W środę, 29 kwietnia 2015 przypada
Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego
w czasie drugiej wojny światowej. Pamiętajmy o Nich w modlitwie.

5. Informujemy, że Stolica Apostolska Dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przeniosła obchodzenie Uroczystości NMP Królowej Polski w roku 2015 z niedzieli, 3 maja na sobotę, 2 maja. Natomiast w niedzielę, 3 maja br., obowiązuje formularz Mszy św. z V niedzieli wielkanocnej.


6. LITURGIA W CZASIE WEEKENDU MAJOWEGO

1 maja, 1 piatek m-ca, św. Józefa, msza tylko o 18:00
za ks. Proboszcza Józefa,
(z racji Imienin i Urodzin)
oraz za ludzi pracy i bezrobotnych
*Spowiedź pierwszopiątkowa od 17:00
*O 17:30 odśpiewamy pierwsze nabożeństwo majowe!
*
2 maja, Maryi, Królowej Polski
*Porządek mszy NIEDZIELNY (8, 10 i 12)!
*Nie będzie mszy o 18:00, nabożeństwo majowe po Sumie o 12:00.
*Dzień flagi RP - pamiętajmy o wywieszeniu flag
na budynkach i samochodach.
*O 12:00 UROCZYSTA SUMA za Ojczyznę
i nasze dziękczynienie
za kanonizację, życie i naukę św. Jana Pawła II
*
3 maja, V Niedziela Wielkanocna,
Msze o 8, 10 i 12
*O 12:00 msza za naszych Maturzystów
o dar mądrości i pomyślne zdanie egzaminów.
Zapraszamy Maturzystów wraz z Rodzinami.
*Po mszy adoracja z racji 1 niedzieli miesiąca
i procesja wokół kościoła
Prosimy o pomoc w przygotowaniu procesji.

Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę!

9. Dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 8 listopada 2014 roku (Prot. 130/14) do treści Litanii Loretańskiej włączono kolejne wezwanie. Po słowach "Matki Łaski Bożej" należy odmówić wezwanie "Matko Miłosierdzia". Zmianę uwzględnimy podczas naszych nabożeństw.

10. Przypominamy Pielgrzymom, aby uzupełniali wpłaty na wyjazd do Francji. Zachęcamy do nabywania tygodników katolickich.

11. Pamiętajmy, że nasz dobry Pasterz szuka nawet najbardziej zaginionych owiec. Pozwólmy Mu nas odnaleźć!
Bądźmy odważnymi świadkami Zmartwychwstania. Alleluja!

*
Z EWANGELII NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
J 10, 11-18 Ja jestem dobrym Pasterzem

Słowa Ewangelii według świętego Jana

Jezus powiedział:
«Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.
Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają


ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - pamiętamy!
2015 rok został ogłoszony Rokiem Papieża Jana Pawła II
27 KWIETNIA MIJA JUŻ ROK OD KANONIZACJI PAPIEŻA POLAKA!
JAN PAWEŁ II NA NIEDZIELĘ DOBREGO PASTERZA - O BEZCENNYM DARZE POWOŁANIA


Jan Paweł II wspomina: „Dobry Pasterz ma wciąż przed oczyma dramatyczny obraz rzesz ludzkich wszystkich czasów, zmęczonych i osłabłych jak owce nie mające pasterza. Dlatego mówi: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało» (Mt 9, 36-37). Któż może pozostać nieczuły wobec zawrotnego wzrostu potrzeb ewangelizacji? Boski Odkupiciel pragnie, by wszyscy zabiegali o to, ażeby nigdy nie zabrakło głosicieli Ewangelii, aby zawsze znajdowali się mężczyźni i kobiety zdecydowani oddać się całkowicie służbie dla Boga i ludu. W obliczu ogromnych cierpień współczesnego świata, zwłaszcza wywołanych przez wojny, coraz pilniejsza staje się potrzeba głoszenia Ewangelii miłosierdzia i dawania o niej konkretnego świadectwa”.

Ten głos Pana Jezusa Dobrego Pasterza jest ponadczasowy - wydobywa się z Jego Serca nieustannie, gdy z troską patrzy na swoje owce. Jak Mu na to odpowiadamy? Czy modlimy się o wciąż nowych pracowników do winnicy Pańskiej? O wciąż nowych, gorliwych pasterzy dla Bożej owczarni? Czy modlimy się o tych, za którymi owce będą mogły iść - jak za pasterzem - spokojne, ufne i bezpieczne?

Modlitwa o powołania jest obowiązkiem całej wspólnoty Kościoła: wszyscy jej członkowie muszą czuć się współodpowiedzialni za rozpoznawanie i rozwój powołań. „Niech każda wspólnota chrześcijańska - prosi bł. Jan Paweł II - będzie nowym wieczernikiem modlitwy o powołania: wspólnoty diecezjalne, parafie, wspólnoty zakonne, rodziny chrześcijańskie, grupy kościelne i wszystkie inne formy życia ludu Bożego. Chrystus dał nam swoje słowo i nie odmówi nam tego, o co sam nakazał nam prosić. Powołania do całkowitej służby Kościołowi są specjalnym darem Boga. Prośmy Go więc sercem otwartym na świat, pragnąc dobra dla wszystkich ludzi”.

Źródło:
http://www.niedziela.pl/artykul/62226/nd/Jak-owce-za-pasterzem


50 DNI PASCHALNEJ RADOŚCI


Współcześni chrześcijanie na ogół wiedzą, że w Kościele katolickim istnieje okres 40 dni Wielkiego Postu, mało jest natomiast tych, którzy znają i właściwie przeżywają okres 50 dni radości paschalnej.

Prawie równocześnie z powstaniem Święta Paschy dokumenty odnotowują, że trwa ono 50 dni. Wszystkie te dni, według Tertuliana żyjącego na przełomie II i III wieku, powinny być obchodzone w wielkiej radości. Stanowią one jedno święto, które – jak mówi św. Ireneusz żyjący również w II wieku – ma tę samą wagę co niedziela.

Tydzień tygodni
Pięćdziesiątnica żydowska (50 dni po Święcie Paschy) była świętem żniw i pamiątką zawarcia przymierza pod Synajem. Pięćdziesiątnica chrześcijańska to 50 dni, z których każdy ma tę samą wartość i tę samą funkcję. Chrześcijanie pierwszych wieków modlą się w tym czasie w postawie stojącej, nie zachowują żadnych postów (nawet w piątki), równocześnie okres ten jest najwłaściwszym czasem do udzielania chrztu świętego.

Ale niedziela jest równocześnie dniem pierwszym i ósmym. Wielka Niedziela, którą stanowi Pięćdziesiątnica, zaczyna się Dniem Zmartwychwstania i trwa przez osiem niedziel – ostatnia to Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Jest więc ona oktawą niedziel i „tygodniem tygodni”. Zaakcentowanie oktawy niedziel podkreśla eschatologiczny charakter Pięćdziesiątnicy paschalnej.

Święty Bazyli wyjaśniał: „Cała Pięćdziesiątnica przypomina nam o Zmartwychwstaniu, którego oczekujemy w przyszłym wieku”. Ojcowie Kościoła głoszą taką naukę jeszcze w V wieku. Niestety, już w tamtych czasach zaczyna się deformacja tego najstarszego okresu, który dla życia chrześcijanina – zdaniem niektórych komentatorów – ważniejszy jest niż okres czterdziestu dni Wielkiego Postu.

Dzieje pięćdziesięciu dni Zmartwychwstania
(…)podobnie jak samo święto Zmartwychwstania , również święto 50 dni po Zmartwychwstaniu uległo zniekształceniom. Pierwszym tego powodem był fakt licznych chrztów w epoce pokoju konstantyńskiego. Obok I niedzieli wielkanocnej zaczęto udzielać tego sakramentu również i w niedzielę 50 dnia. Ten fakt spowodował zorganizowanie drugiej oktawy – po ostatniej niedzieli wielkanocnej (w IV wieku) oraz wprowadzenie postu w sobotę przed tą niedzielą (w VI wieku).

Dalszym krokiem „szatkującym” jednolity okres 50 dni stało się zorganizowanie w IX wieku w Rzymie Dni Krzyżowych przed Wniebowstąpieniem. I tak zamiast 50 dni okresu wielkanocnego naliczano ich aż 56, przerywanych dniami modlitwy na kolanach i postem. Z upływem wieków w niedziele Zmartwychwstania organizowano uroczystości świętych i w ten sposób prawdę o powstaniu Pana z martwych zepchnięto na drugi plan.

Dopiero reforma Soboru Watykańskiego II przywróciła pierwotny kształt Pięćdziesiątnicy radości paschalnej. Zniesiono wówczas oktawę uroczystości Zesłania Ducha Świętego, dzięki czemu mamy znów okres 50 dni. Zniesiono też post przed tym świętem w sobotę. Dni Krzyżowe można w poszczególnych regionach organizować poza czasem paschalnym, natomiast przez te 50 dni przy ołtarzu powinno być miejsce tylko dla Paschału. W owe osiem niedziel powinno się też odprawiać Eucharystię jedynie o Zmartwychwstaniu.

Obecnie okres wielkanocny zaczyna się w niedzielę Zmartwychwstania (równocześnie jest to trzeci dzień Triduum Paschalnego i pierwszy dzień oktawy chrzcielnej), kończy natomiast niedzielą Zesłania Ducha Świętego w 50 dniu.

Źródło:
http://www.dst.waw.pl/2015/04/50-dni-paschalnej-radosci/


Papież Franciszek: Mężczyzna i kobieta nawzajem siebie potrzebują!
Watykan, Audiencja ogólna, 22 kwietnia 2015r.


We współczesnym społeczeństwie słabnie wiara w możliwość udanego związku małżeńskiego. Tymczasem mężczyzna i kobieta nawzajem siebie potrzebują. Wskazuje na to Pismo Święte w drugim opisie stworzenia, gdzie mężczyzna czuje się osamotniony i niepełny, dopóki Pan Bóg nie postawi przy nim kobiety, stworzenia na jego miarę...

Fakt, że w przypowieści Bóg kształtuje kobietę [z żebra Adama], kiedy mężczyzna śpi, podkreśla właśnie to, że ona w żaden sposób nie jest dziełem mężczyzny, lecz Boga. Sugeruje to jeszcze jedną rzecz: aby znaleźć kobietę i znaleźć miłość w kobiecie, mężczyzna musi najpierw o niej marzyć”.

Franciszek przypominał, że Bóg w pełni ufa mężczyźnie i kobiecie. Powierza im ziemię. Zły zasiewa jednak nieufność, podejrzliwość i niedowiarstwo. W konsekwencji dochodzi do grzechu, który wprowadza nieufność również w relację między mężczyzną i kobietą.

„Ich relacji będą zagrażać liczne niebezpieczeństwa, takie jak zdrada i zniewolenie, nieuczciwe uwodzenie i upokarzający despotyzm, niekiedy w dramatycznej i naznaczonej przemocą postaci – mówił dalej Ojciec Święty. – Ślady tego odnajdujemy w historii. Pomyślmy na przykład o negatywnych przejawach kultury patriarchalnej. Pomyślmy o wielorakich formach maskulinizmu, w których kobieta jest postrzegana jako człowiek drugiej kategorii. Pomyślmy o uprzedmiotowieniu i komercjalizacji kobiecego ciała we współczesnej kulturze medialnej”.

Franciszek zauważył jednak, że to pierwotne naruszenie relacji mężczyzny i kobiety przejawia się również we współczesnej epidemii nieufności, sceptycyzmu czy wręcz wrogości względem przymierza mężczyzny i kobiety. Wątpi się w możliwość nawiązania relacji, która prowadziłaby do głębokiego zjednoczenia, a zarazem zachowała zróżnicowanie płci i ich godność. W sposób szczególny są tym zagrożone nowe pokolenia. Papież podkreślił, że na dyskredytacji stabilnego i płodnego związku kobiety i mężczyzny tracą wszyscy.

Żródło:
http://pl.radiovaticana.va/news/2015/04/22/audiencja_og%C3%B3lna_ponownie_o_komplementarno%C5%9Bci_p%C5%82ci/1138807


BISKUP PIOTR JARECKI WRACA DO SWOICH OBOWIĄZKÓW
Warszawa, 02.04.2015r.


Biskup Piotr Jarecki podejmuje na nowo obowiązki biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej w zakresie posługi duszpasterskiej. Taką decyzję podjęła Stolica Apostolska, a ogłosił ją podczas dzisiejszego spotkania z księżmi kard. Kazimierz Nycz. Posługa w Warszawie, która nastąpi po ponad dwóch latach zawieszenia w konsekwencji wypadku samochodowego pod wpływem alkoholu, będzie miała charakter czasowy. Jak poinformował w liście do biskupa Jareckiego Nuncjusz Apostolski abp Celestino Migliore, Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej „postara się znaleźć taką biskupią posługę duszpasterską, która będzie również odpowiadała licznym zdolnościom” biskupa.

ks. Przemysław Śliwiński - rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej

Źródło:
http://archidiecezja.warszawa.pl/biskup-piotr-jarecki-na-nowo-podejmuje-obowiazki-biskupa-pomocniczego/


ODWIEDŹ SALON STOLICY APOSTOLSKIEJ NA ZAMKU KRÓLEWSKIM!
Warszawa, 15.04-03.05.2015r.


Salon Stolicy Apostolskiej: 16 kwietnia - 3 maja 2015 r.
Dziedziniec Wielki
Wstęp wolny
Wystawa czynna w godzinach otwarcia Zamku dla publiczności

Gościem Honorowym XXI Targów Wydawców Katolickich będzie Państwo Watykańskie. Ta bezprecedensowa okoliczność pozwoli nam wszystkim odkryć i poznać bliżej historię i bogactwo kulturalne państwa małego geograficznie, ale wielkiego pod względem znaczenia politycznego, o "prestiżu duchowym". Salon Stolicy Apostolskiej mieści się na powierzchni 400 m2, na planie odpowiadającym projektowi Bazyliki Watykańskiej Donato Bramantego, którego pięćsetna rocznica śmierci przypada w tym roku.

Na wystawie reprezentowane będą m.in.: Libreria Editrice Vaticana, Muzeum Watykańskie, Watykańska Biblioteka Apostolska, Tajne Archiwum Papieskie, Papieska Komisja Archeologiczna, Wydział Filatelistyczny i Numizmatyczny. Prawdziwymi perłami, które można będzie podziwiać, będą oryginalne rękopisy Piekła z Boskiej Komedii Dantego Alighieri z ilustracjami Sandro Botticellego oraz Iliada Homera z zestawionym tekstem po grecku i łacinie. Podziwiać można będzie także marmurowe rzeźby z Muzeów Watykańskich oraz książki z artystycznymi ilustracjami eksponatów watykańskiej kolekcji sztuki współczesnej.

Źródło:
http://reporter.pl/wystawa-salon-stolicy-apostolskiej-409785752529648


STOP PIGUŁCE ŚMIERCI!
Warszawa, 17.04.2015r.


Dostępna bez recepty od 15 roku życia. Od dziś na takich zasadach można kupić w aptece pigułkę „dzień po”. Przeciw takiemu rozwiązaniu protestują stołeczne organizacje pro-life. Głos zabrał także znany ginekolog.

Na stronie internetowej stoppigulce.pl zamieszczony jest apel znanego ginekologa, w którym zwraca się do premiera i ministra zdrowia. W nagraniu podkreśla, że zależy mu na tym, „żeby mieszkańcy naszego kraju byli zdrowi, aby dzieci rodziły się zdrowe, zwłaszcza w dobie kryzysu demograficznego”.

– Jestem lekarzem, podobnie jak Państwo. Zwracam się z gorącą prośbą, aby natychmiast wycofać środki tak zwanej antykoncepcji awaryjnej z rynku farmaceutycznego – mówi prof. Chazan.

Wylicza także groźne skutki uboczne, które mogą wystąpić po zastosowaniu środka, m.in. zaburzenie zdrowia prokreacyjnego, cyklu miesiączkowego, zniszczenie życia ludzkiego w najwcześniejszym stadium. – Przede wszystkim, nie można zgodzić się na sytuację, kiedy są one powszechnie dostępne dla dzieci – 15, 16-letnich dzieci. Bardzo proszę skończmy z tym, to nie prowadzi do niczego dobrego. Stop pigułce śmierci! – apeluje prof. Bogdan Chazan.

Źródło:
http://archidiecezja.warszawa.pl/wiadomosci/prof-chazan-apeluje-stop-pigulce-smierci/


TYDZIEŃ W LITURGII: 26.04-03.05.2015


1 maja, piątek - św. Józefa

Apokryfy i pisma Ojców Kościoła wysławiają jego cnoty i niewysłowione powołanie - oblubieńca Maryi, żywiciela i wychowawcy Jezusa. Jest patronem Kościoła powszechnego, licznych zakonów, krajów, m.in. Austrii, Czech, Filipin, Hiszpanii, Kanady, Portugalii, Peru, wielu diecezji i miast oraz patronem małżonków i rodzin chrześcijańskich, ojców, sierot, a także cieśli, drwali, rękodzielników, robotników, rzemieślników, wszystkich pracujących i uciekinierów. Wzywany jest także jako patron dobrej śmierci.

W ikonografii św. Józef przedstawiany jest z Dziecięciem Jezus na ręku, z lilią w dłoni. Jego atrybutami są m. in. narzędzia ciesielskie: piła, siekiera, warsztat stolarski; bukłak na wodę, kij wędrowca, kwitnąca różdżka (Jessego), miska z kaszą, lampa, winorośl.


2 maja, sobota - Maryi, Królowej Polski
/W tym roku Uroczystość wyjątkowo przesunięta z niedzieli na sobotę/

Kult Maryi jako Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski wyróżnia Kościół katolicki spośród innych wyznań chrześcijańskich w Polsce. Kult ma charakter ogólny i występuje w Polsce oraz w polskich parafiach przy skupiskach Polonii. Tytuł NMP Królowej Polski mówi o obecności NMP w historii polskiego narodu. Jan Długosz nazwał Maryję Panią świata i naszą. Tytuł Matki Bożej jako Królowej Polski sięga drugiej połowy XVI wieku. Wtedy to Grzegorz z Sambora po raz pierwszy nazywa Maryję Królową Polski i Polaków. 1 kwietnia 1656 r. w katedrze lwowskiej król Jan Kazimierz w sposób oficjalny ślubował przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej: „Ciebie za patronkę moją i za królowę państw moich dzisiaj obieram”[1][2][3]. W trzechsetną rocznicę ślubów Jana Kazimierza episkopat Polski z inicjatywy więzionego prymasa Stefana Wyszyńskiego dokonał ponownego zawierzenia całego kraju Maryi i odnowienia ślubów królewskich. 26 sierpnia 1956 roku ok. miliona wiernych na Jasnej Górze złożyło Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego.

3 maja w Kościele katolickim w Polsce obchodzona jest liturgiczna uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Święto to dla Kościoła w Polsce w 1920 r. zatwierdził papież Benedykt XV, ale datę jego obchodzenia wyznaczył na 1 kwietnia. To dzięki papieżowi Piusowi XI obchodzimy je – od 1923 r. – 3 maja. Warto dodać, że na prośbę kard. Stefana Wyszyńskiego papież Paweł VI w 1969 r., po reformie liturgicznej, podniósł je do rangi uroczystości.

Matka Boża Królowa Polski jest główną patronką archidiecezji częstochowskiej i przemyskiej, była też patronką archidiecezji lwowskiej.

Źródła:
http://www.niedziela.pl/
http://brewiarz.pl/
http://ordo.pallotyni.pl/


AKTUALNE WYDARZENIA RELIGIJNE:
WARSZAWA i NASZE OKOLICE


***Od 16 kwietnia 2105r. ruszyła
II EDYCJA KATECHEZ WARSZAWSKICH.
Tym razem motywem przewodnim jest RODZINA!
Katechezy będą wygłaszane w kościele Najświętszego Zbawiciela
przy Placu Zbawiciela w Warszawie.
Katechezy będą wygłaszane w każdy czwartek
przez sześć kolejnych tygodni,
z wyjątkiem czwartku poprzedzającego weekend majowy.
Rozpoczęcie każdej katechezy o godz. 19.30.
*
Terminarz katechez przedstawia się następująco:
7 maja 2015 – Ks. Piotr Mazurkiewicz
14 maja 2015 – O. Mirosław Pilśniak OP
21 maja 2015 – Ks. Krzysztof Pawlina
28 maja 2015 – Ks. Wojciech Bartkowicz.

*
W niedzielę, 26 kwietnia:
(1) DZIEŃ OTWARTY NA UNIW. KARD. WYSZYNSKIEGO:
na kampusie uniwersyteckim przy ul. Dewajtis 5 (Las Bielański)
w niedzielę 26 kwietnia 2015 roku w godz. 11-15
(2) o 17:00 z okazji 1. Rocznicy Kanonizacji św. Jana Pawła II
zapraszamy na Koncert Papieski,
w dolnym kościele w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego
na w-skim Ursynowie, KEN 101.
Wystąpią zespół New Life`m,
Dorota Chotecka-Pazura i Radosław Pazura.
W programie koncertu pojawią się utwory
inspirowane twórczością Karola Wojtyły.
(3) o 19:15, także w par. Wniebowstąpienia,
W-wa, al. KEN 101, w dolnym kościele
zapraszamy na spektakl Aleksandra Fredry
„Gwałtu, co się dzieje” w wykonaniu młodych artystów
z różnych wspólnot modlitewnych
z udziałem Ks. Kan. Pawła Sobstyla.
(4) W niedzielę (26.04) o godz. 18.00
VII Bliskie Spotkanie Chrześcijan i Żydów.
W programie spotkania dedykowanego
męczennikom getta – Żydom warszawskim –
m. in. koncert w wykonaniu flecisty Anatolija Kogana (Izrael)
i pianisty Konstantego Wileńskiego (Polska).
Kościół Środowisk Twórczych
Warszawa, Pl. teatralny 20
http://www.dst.waw.pl/event/vii-bliskie-spotkanie-chrzescijan-i-zydow/
(5) W niedzielę 26 kwietnia o godz. 19.00
Proboszcz Parafii Św. Michała Archanioła oraz Chór Epifania
pod dyrekcją Zuzanny Falkowskiej zapraszają na KONCERT WIELKANOCNY,
który odbędzie się w Kościele Św. Michała Archanioła
w Warszawie, ul. Puławska 95.
W programie utwory G.G. Gorczyckiego, L.M. Goreckiego,
E. Morricone, R. Dubry i innych.
WSTĘP WOLNY

*
W sobotę, 16 maja 2015 o 18:00
uroczystość św. Andrzeja Boboli,
kapłana i męczennika, Patrona Polski i metropolii.
Główne obchody będą miały miejsce
w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli
w Warszawie, ul. Rakowiecka 61.
Uroczysta Msza Święta,
której będzie przewodniczył Kard. Nycz
zostanie odprawiona o godz. 18.00

*
W niedzielę, 7 czerwca 2015 roku
przypada VIII Święta Dziękczynienia.
Wyrazimy nasze dziękczynienie za nawiedzenie parafii
i rektoratów przez Matkę Bożą w Kopii
Cudownego Obrazu Jasnogórskiego.
O godz. 8.00 z Placu Piłsudskiego w W-wie
wyruszy dziękczynna procesja różańcowa,
która, wraz z Kopią Cudownego Obrazu,
przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej.
O godz. 12.00 przed Świątynią Opatrzności Bożej
uroczysta Msza Święta dziękczynna
z udziałem Episkopatu Polski.

*
***RUSZYŁY ZAPISY NA WAKACYJNE REKOLEKCJE!
W SOBOTĘ 18 lipca 2015 r.
Na Stadionie Narodowym odbędzie się
druga edycja rekolekcji "Jezus na Stadionie”.
Poprowadzi je charyzmatyczny kapłan z Ugandy,
ks. John Bashobora /czyt. baszobora/
Na stronie www.jezusnastadionie.pl
można zamawiać wejściówki:
bilet normalny 50 zł, bilet ulgowy 25 zł.


WAŻNE DATY Z ŻYCIA PARAFII MROKÓW


*


LICZNIK ODWIEDZIN
dzięki uprzejmości stat.4u.pl

(KLIKNIJ LOGO)

stat4u