...
         aktualności          sakramenty          o parafii          linki          kontakt         

„Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek stał sie Bogiem.”
Święty Augustyn


SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII MROKÓW!

ZAPLANUJ SWÓJ CZAS NA MODLITWĘ! - PONIŻEJ ZNAJDZIESZ KOLEJNO:

1 - PRAKTYCZNY KALENDARZ PARAFII MROKÓW, A W NIM:
WYDARZENIA, GODZINY NABOŻEŃSTW, INTENCJE MSZALNE, WOLNE TERMINY MSZY ŚWIĘTYCH
*Aby poznać szczegóły, wystarczy kliknąć opis pod datą danego wydarzenia*
2 - BIEŻĄCE OGŁOSZENIA Z ŻYCIA PARAFII
*Dodatkowo kilka krótkich artykułów z życia Kościoła, o liturgii i świętych*
3 - AKTUALNE WYDARZENIA RELIGIJNE Z WARSZAWY I OKOLIC: m.in. koncerty, wykłady, spotkania
*Wszystkie linki pod wydarzeniami są aktywne - wystarczy je skopiować i otwierać w nowym oknie*
4 - WAŻNE DATY Z ŻYCIA PARAFII MROKÓW

ZACHĘCAMY DO CZĘSTEGO KORZYSTANIA i ZAANGAŻOWANIA W ŻYCIE PARAFII!


*KALENDARZ PARAFII MROKÓW*
Stan na 19.12.2014r.
WSPOMNIENIA LITURGICZNE, LITURGIA SŁOWA,
ROZWAŻANIA NA KAŻDY DZIEŃ:
http://www.niedziela.pl/spis_liturgia.php


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
na 4 Niedzielę Adwentu, dn. 21 XII 2014r.


1.1 ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE OPŁATKOWE!
Może nie spotkacie się na Wieczerzy wigilijnej, ale macie okazję podzielić się opłatkiem w naszym Kościele ze sobą i z naszymi Duszpasterzami! Ksiądz Proboszcz zaprasza wszystkich drogich Parafian, Grupy parafialne i Przyjaciół Parafii Mroków na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w najbliższą sobotę 20 XII po Roratach o 6:30.
*
1.2 Adwent dobiega końca. W imieniu ks. Władysława i własnym dziękujemy Wam za liczny udział w Rekolekcjach, za świadectwo wiary i złożone ofiary na potrzeby księży Saletynów.

2. Dziś 4 i ostatnia Niedziela Adwentu (21 XII):
*
2.1 UWAGA! OSTATECZNY TERMIN ZWROTU ANIOŁKÓW
UPŁYWA W NIEDZIELĘ 21 GRUDNIA!
Dziękujemy naszym Dobroczyńcom!
*
2.2 Dzisiejszą tacę (21 XII) przeznaczymy na opłacenie rachunku za gaz (ok. 2 400 zł).
prosimy o zwiększone ofiary i dziękujemy za Waszą pomoc!
*
2.3 W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej można zgłosić chorych, którzy chcieliby przyjąć sakrament pokuty przed świętami. Odwiedzimy Ich w...
*
2.4 W zakrystii można jeszcze nabyć poświęcone opłatki
i świece na stół wigilijny.

3. W środę Wigilia i ostatnie roraty ku czci Matki Bożej o 6:30, będzie możliwość spowiedzi w czasie mszy. W Wigilię nie ma mszy wieczornej. Życzymy Wam udanej Wieczerzy! Zadbajmy, aby tego dnia nikt obok nas nie był głodny, ani samotny!

4. Okres Bożego Narodzenia zaczniemy uroczystą Pasterką tradycyjnie o północy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia. Już od 23:40 zapraszamy na wspólne czuwanie połączone z śpiewem pieśni adwentowych.

5. W Boże Narodzenie nie ma mszy o 8:00, za to będą msze o 10 i 12.
O 10 serdecznie zapraszamy wszystkie Rodziny z Dziećmi urodzonymi w minionym roku!

6. W piątek 26 grudnia Święto św. Szczepana. Msze o 8, 10 i 12. Taca przeznaczona będzie na KUL. Na Sumie będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla naszych Darczyńców w Akcji "Aniołek" i dla Ukrainy. Naszą modlitwą chcemy także objąć wszystkich obdarowanych. Zapraszamy Was na tę radosną msze świętą!

7. W Niedzielę 28 grudnia Święto Świętej Rodziny. Na Sumie będziemy się modlić o opiekę Bożego Dzieciątka dla wszystkich Rodzin z naszej Parafii.

8. Aby poczuć radość Świąt Bożego Narodzenia będziemy wspólnie śpiewać kolędy kwadrans przed każdą mszą w niedziele i święta aż do 1 lutego. Zapraszamy na kolędowanie!

9. Pod chórem można nabywać sianko wigilijne. Złożone przez Was ofiary sa przeznaczone na potrzeby naszych Ministrantów. Dziękujemy za wspracie!

10. Do 20 grudnia można przynieść świąteczną paczkę dla biednych z Ukrainy. Przyniesione przez Was dary zabierze zaprzyjaźniony Ksiądz pracujący na Ukrainie.

11. Korzystajmy z prasy katolickiej.

12. Zmarła Pani Maryla Borkowska z ul. Szkolnej z Mrokowa
Pogrzeb był w ten czwartek.
Dwie msze po pogrzebie będą:
24.12 o 6:30 rano i 14.01 o 8:00 rano.
Wyrażamy nasze współczucie Rodzinie i Bliskim Zmarłej!
Polecajmy Zmarłą Miłosierdziu Bożemu:
Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie!

13. Na koniec wszystkim Parafianom i Gościom przekazujemy słowa życzeń, które przekazał Polakom papiez Franciszek w czasie ostatniej audiencji:
"...pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Życzę, by święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku były dla was czasem radości, dobra i pokoju. Niech przychodzący na ziemię Emmanuel, Książę Pokoju, opromieni swoim światłem, nadzieją i miłością wasze rodziny, bliskich, każdego z was."
Niech dobry Bóg nam błogosławi!


"TO NIE BYŁA RODZINA NA NIBY!"
Papież Franciszek o Świętej Rodzinie
Audiencja ogólna, 17.12.2014r.


Wielka misja rodziny polega na tym, by robić miejsce Jezusowi, który przychodzi, by przyjmować Go w dzieciach, mężu, żonie, dziadkach. Rodzina ma Go przyjmować, aby w niej wzrastał – mówił Franciszek na audiencji ogólnej. Na wstępie przypomniał, że rozpoczął nowy cykl katechez. Są one poświęcone rodzinie, a mają się wpisywać w refleksję i modlitwę Kościoła przed przyszłorocznym Synodem Biskupów. Franciszek przypomniał, że rodzina jest darem ofiarowanym przez Boga w chwili stworzenia, kiedy polecił On Adamowi i Ewie, by byli płodni i zaludnili ziemię. Dar ten został potem potwierdzony i przypieczętowany przez Jezusa.

Franciszek zauważył, że bliskie już Boże Narodzenie rzuca światło na przedsynodalne rozważania. Bowiem również Pan Bóg postanowił przyjść na ziemię, rodząc się w rodzinie i pozostając w niej przez trzydzieści lat. Ten wątek papieskiej katechezy podjęto też w polskim streszczeniu.

W domu w Nazarecie życie przebiegało „normalnie”, zgodnie z obyczajami pobożnej i pracowitej rodziny żydowskiej. Jezus, jako młody robotnik, pracuje z Józefem, poznaje obowiązki życia rodzinnego, religijnego, uczestniczy w modlitwie, słuchaniu Pisma Świętego, poznaje zasady życia społecznego, zwyczaje. Później dopiero przyjdzie czas przepowiadania, uzdrowień, cudownych znaków. Życie Świętej Rodziny, proste i przeniknięte duchem miłości, może wiele nauczyć także nas, żyjących współcześnie: rodziców – odpowiedzialności, wzajemnej troski i zrozumienia, pokonywania trudności; dzieci i młodzież – poznawania siebie, życia, posłuszeństwa, odczytania własnego powołania; nas wszystkich – zawierzenia Bogu. Przykład tej Rodziny zobowiązuje do odkrycia na nowo zadań i misji domowej wspólnoty.

Kilkakrotnie w czasie katechezy Franciszek przestrzegał, by 30 lat, które Jezus spędził w rodzinie, nie postrzegać jako czasu straconego. Sam Bóg tak zdecydował. Chciał, by Jego droga wiodła przez rodzinę. To w niej Jezus pielęgnował powołanie, które dał Mu Ojciec – podkreślił Papież.

„Każda rodzina chrześcijańska – tak jak Maryja i Józef – może przyjąć Jezusa, słuchać Go, rozmawiać z Nim, pielęgnować Go, strzec, wraz z Nim wzrastać i w ten sposób sprawiać, by świat stawał się lepszy. Uczyńmy miejsce Panu Bogu w naszym sercu i w naszych dniach. To samo robili Maryja i Józef, a nie było to łatwe. Ileż trudności musieli przezwyciężyć! Nie była to rodzina na niby. Rodzina nazaretańska zobowiązuje nas do odkrycia powołania i misji rodziny, każdej rodziny. I to, co przez trzydzieści lat działo się w Nazarecie, może się wydarzyć i u nas: niech czymś normalnym będzie miłość

Tekst pochodzi ze strony
http://pl.radiovaticana.va/news/2014/12/17/papie%C5%BC_na_audiencji_og%C3%B3lnej_o_rodzinie_nazareta%C5%84skiej,_w_kt%C3%B3rej_b%C3%B3g/pol-840861


ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - pamiętamy!
PAPIESKIE ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE A.D. 1998


(1) PÓJDŻMY Z POKŁONEM!

> Radość Bożego Narodzenia, z jaką witamy przyjście Zbawiciela, niech napełni wszystkich ufnością w moc prawdy i cierpliwą wytrwałością w czynieniu dobra. Do każdego z nas niech dotrze Boże orędzie z Betlejem: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką (…): dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan» (Łk 2, 10-11). Dzisiaj zajaśniało Urbi et Orbi, nad Rzymem i nad całym światem, oblicze Boga. Jezus objawia Go nam jako miłującego Ojca. Wy wszyscy, którzy szukacie sensu życia, którzy z pałającym sercem oczekujecie zbawienia, wyzwolenia i pokoju, wyjdźcie na spotkanie Dziecięciu narodzonemu z Maryi. On jest Bogiem, naszym Zbawicielem, jedynym godnym tego imienia, jedynym Panem. On narodził się dla nas, pójdźmy z pokłonem!

Po polsku Ojciec Święty powiedział:
«Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania» (Łk 2, 14). Tymi słowami anielskiego orędzia pozdrawiam moich Rodaków w kraju i poza jego granicami i życzę, aby radość i pokój betlejemskiej nocy przenikała serca wszystkich. Niech błogosławieństwo Bożej Dzieciny wydaje w was owoce jedności, miłości wzajemnej i wszelkiej pomyślności.

Źródło:
http://www.apostol.pl/janpawelii/oredzia/b%C3%B3g-narodzi%C5%82-si%C4%99-dla-nas

(2) DZIAŁ - PAPIESKI ALFABET CYTATÓW - powróci już po Adwencie...

(3) ŻYCIORYS JANA PAWŁA II DLA AMBITNYCH:
http://www.centrumjp2.pl/jan-pawel-ii/biografia-jana-pawla-ii/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pawe%C5%82_II


ZWYCZAJE ADWENTOWE:
wieniec, roraty i... chodzenie Mikołajów


Chodzenie Mikołajów przypominało niezwykle bogatą wizytę kolędników, w czasie której odwiedzani mieszkańcy wsi byli włączani w odgrywane scenki. Opis tego intrygującego i niestety odchodzącego już w niepamięć zwyczaju odnaleźliśmy w Gazecie codziennej sprzed dwóch lat:

"...Już po raz piąty członkowie Zespołu Regionalnego "Istebna" przypomnieli archaiczny obrzęd "chodzenia Mikołajów". 6 grudnia ulicami Istebnej przeszedł około trzydziestoosobowy orszak podzielony na grupę "biołych" i "czornych".

Małgorzata Kiereś, etnografka i kierowniczka Muzeum Beskidzkiego w Wiśle, w książce Doroczna obrzędowość w społecznościach zróżnicowanych religijnie na pograniczu polsko-czesko-słowackim zauważa, że Mikołaje to wyjątkowa grupa obrzędowa. Podział na "biołych" i "czornych" dokonywany był na zasadzie przeciwstawienia sobie cech. Był wzorcową ilustracją wertykalnej osi świata niebo - piekło, dobro - zło, bioli - czorni.

Nad całością przygotowań czuwał i o wszystkim decydował zawsze wojok (szandar), który do dziś jest wodzirejem, odpowiada za porządek i przebieg widowiska [...] W grupie postaci "czornych" prym wiodą dwa lub cztery "debły", tj. diabły. Przestrzegano, aby była to liczba parzysta. Następnie w grupie tej musi być "medula" - matka niedźwiedzi. Ma obowiązek przyprowadzić na "lańcuchach lebo porwozach" dwa lub cztery niedźwiedzie [...] Zawsze w grupie "czornych" był też "Kóminior", Żyd, Cygón i Cygónka. Do grupy "biołych" należą m.in. biskup, który pełni tu rolę owego św. Mikołaja, biskupa z Mirry, kościelny, paterek (wikary), żoczkowie, baba w czepcu z koszyczkym, dochtór, pan młody i pani młoda, drużka z drużbą, gojny, płanetnik [...] Postać, która nie należała do żadnej z wymienionych grup był "tyn co na kóniu". Towarzyszył mu kiedyś poganiacz z biczem. Ponadto w niektórych grupach występowała postać anioła. Na koncu zawsze sama chodziła sobie śmierć. Często chodziła poza oknami, nie wchodziła do domu" [...]

Źródło:
http://gazetacodzienna.pl/artykul/kultura/po-istebnej-znow-chodzily-mikoaje


RZĄD I EPISKOPAT DEBATOWALI O DNIACH MŁODZIEŻY'2016
Warszawa, 17 XII 2014


Dnia 17 grudnia 2014 r. w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Konferencji Episkopatu Polski. W trakcie spotkania omawiano zasadniczy temat – wizytę Papieża Franciszka w Polsce w 2016 roku, połączoną ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie oraz z 1050. rocznicą chrztu Polski. Obie strony zwróciły uwagę na rolę samorządów w organizowaniu tych przedsięwzięć i potrzebę powołania grup roboczych złożonych z reprezentantów zaangażowanych stron.

Komunikat ze spotkania Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Konferencji Episkopatu Polski
Dnia 17 grudnia 2014 r. w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Konferencji Episkopatu Polski.

W trakcie spotkania omawiano zasadniczy temat – wizytę Papieża Franciszka w Polsce w 2016 roku, połączoną ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie oraz z 1050. rocznicą chrztu Polski. Obie strony zwróciły uwagę na rolę samorządów w organizowaniu tych przedsięwzięć i potrzebę powołania grup roboczych złożonych z reprezentantów zaangażowanych stron.

Zebrani zapoznali się i dyskutowali nad kwestiami prawnymi m.in. związanymi z formą występowania z Kościoła oraz zwracania się sądów powszechnych o dokumentację dotyczącą kościelnego postępowania co do stwierdzenia nieważności małżeństwa. Na posiedzeniu omówiono również zagadnienia mające istotne znaczenie dla przyszłości rodzin – m.in. proces wprowadzania Karty Dużej Rodziny, a także edukacji dzieci i młodzieży.

Tekst pochodzi ze strony
http://www.niedziela.pl/artykul/13082/Komunikat-ze-spotkania-Rzadu-RP-i


KONIEC ROKU W LITURGII: 25-31 GRUDNIA


CZWARTEK, 25 XII
Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
W uroczystość Bożego Narodzenia nie tylko wspominamy fakt przyjścia na świat Jezusa z Nazaretu. Przede wszystkim zanurzamy się w tajemnicy Bożego Syna. Wyznajemy, że jest On „z Ojca zrodzony przed wszystkimi wiekami, Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego”. Mało tego. Nasze Credo podpowiada, że Chrystus dla „nas ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba”.

PIĄTEK, 26 XII - Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.
Szczepan należał do grupy pierwszych wyznawców Chrystusa. Jako pierwszy z nich poniósł śmierć męczeńską za wiarę. Był jednym z siedmiu diakonów Kościoła w Jerozolimie, wybranym do sprawowania opieki nad wdowami i ubogimi (por. Dz 6, 1–6). Szczepan jednak nie ograniczył się do tej posługi, lecz także głosił prawdę o bóstwie Chrystusa. W Dziejach Apostolskich czytamy: „Szczepan pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu” (6, 8). W 36 r. został osądzony przez Sanhedryn i ukamienowany. „Wyrzucili go poza miasto i kamienowali, a świadkowie złożyli swe szaty u stóp młodzieńca, zwanego Szawłem. Tak kamienowali Szczepana, który modlił się: «Panie Jezu, przyjmij ducha mego!». A gdy osunął się na kolana, zawołał głośno: «Panie, nie poczytaj im tego grzechu!». Po tych słowach skonał” (Dz 7, 58-60).

SOBOTA, 27 XII - Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
Jan był prorokiem, teologiem i mistykiem. Zgodnie z kościelną tradycją, w Efezie napisał Ewangelię i trzy listy apostolskie. Przez cesarza Domicjana został zesłany na wyspę Patmos, gdzie napisał Apokalipsę. Za panowania Nerwy powrócił do Efezu. Tam, jako jedyny z Apostołów, zmarł śmiercią naturalną.

NIEDZIELA, 28 XII - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: Jezusa, Maryi i Józefa.
Ostatnia niedziela roku to święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Liturgia słowa – zarówno ta wzięta ze Starego Testamentu, jak i ta pochodząca z Nowego – praktycznie w całości odnosi się do tematu rodziny. Fragment zaś Ewangelii według św. Łukasza ukazuje nam Świętą Rodzinę jako wzór do naśladowania. Oto Matka Boża jako ta, która troszczy się, wychowuje – słowem, uczy życia Pana Jezusa. Znajduje Ona oparcie w kochającym mężu – św. Józefie. Jest on opiekunem Syna Bożego. On jest również Jej opiekunem. W pełni odnajduje się w tej roli. Realizuje swoje życiowe powołanie.

ŚRODA, 31 XII - św. Sylwestra, papieża
Pontyfikat papieża Sylwestra I przypadł na lata panowania cesarza Konstantyna I Wielkiego. Religia chrześcijańska stała się instrumentem polityki wewnętrznej państwa-cezaropapizm. Duchowieństwo chrześcijańskie zwolniono od pełnienia publicznych funkcji pozakościelnych, decyzje sądów biskupich obowiązywały chrześcijan w poszczególnych okręgach, niedzielę, uznano oficjalnie za święto państwowe. W 330 r. Cesarz Konstantyn I Wielki założył nową stolicę, nazwaną Konstantynopolem. Cesarz zwołał sobór do Nicei w Azji Mniejszej (I Sobór Powszechny, 20 maja – 25 sierpnia 325 r.). Ogłoszono dogmat o boskości Syna i Jego równości z Ojcem. Ułożono nicejskie wyznanie wiary Wieżę w jednego Boga odmawiane w liturgii mszalnej do dzisiaj. Ujednolicono obchodzenie świąt Wielkanocy w całym Kościele. Ogłoszono 20 kanonów prawa kościelnego, które obejmowały uprawnienia jurysdykcyjne biskupów Rzymu, oraz określały sposób wybierania biskupów.
*
Za czasów Sylwestra I powstały liczne fundacje kościelne w Rzymie i okolicy. Wybudowano kilka kościołów. Rola Konstantyna I Wielkiego w Kościele była decydująca upiększył wiele kościołów, między innymi Bazylikę św. Piotra i św. Pawła za Murami. Dzisiaj imię papieża Sylwestra wiąże się z tradycją nocy sylwestrowej i orderem papieskim.

Źródła:
http://www.niedziela.pl/
http://www.mbkm.pl/papa/133.htm


AKTUALNE WYDARZENIA RELIGIJNE:
WARSZAWA i NASZE OKOLICE


*Sobota, 20 grudnia 2014, godz. 18:00
KONCERT KOLĘDOWY w Filharmonii
Ceny biletów: 25, 45, 55, 70, 80 zł
Filharmonia Narodowa, Warszawa, ul. Jasna 5


*21 grudnia 2014 r., niedziela, o godz. 17.00
Koncert Wigilijny na Uniwersytecie Chopina
Poczuj prawdziwą atmosferę Bożego Narodzenia!
Wstęp wolny.
W-wa, ul. Okólnik 2
http://www.chopin.edu.pl/pl/2014/09/koncert-wigilijny-8


*21 grudnia 2014, godz. 18:00
Wigilijny Wieczór Kameralny - KONCERT CHARYTATYWNY!
w programie utwory:
J.S. Bacha, W.A. Mozarta, P. Sarasatego oraz kolędy
Miejsce: kościół środowisk twórczych, W-wa, Pl. Teatralny 20


*21 grudnia 2014 r., niedziela, o godz. 19.00
KATEDRA POLOWA, W-WA, UL. DŁUGA 13/15
RECITAL ORGANOWY, wstęp wolny!
http://www.katedrapolowa.pl/kalendarium.php?id=1943


*21 grudnia 2014 r., niedziela, o godz. 19.15
FILM "NARODZENIE" (14+)
Dziś łatwo przechodzimy nad tą historią, jako czymś oczywistym. Jednak narodzenie Jezusa nie było sprawą oczywistą ani dla jego matki, ani dla jej narzeczonego, a tym bardziej dla środowiska w którym żyli. Film zwraca uwagę, że był to w rzeczywistości pełen napięcia dramat, rozgrywający się w atmosferze odrzucenia, zagrożenia i walki o władzę oraz wyczekiwania na wytęsknionego wybawiciela. Właśnie kontekst kulturowy filmu jest jego najmocniejszą stroną. MIEJSCE: Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 101
02-777 Warszawa


**26 – 29 grudnia 2014
VI FESTIWAL BOŻONARODZENIOWY
INCARNATUS EST
FILHARMONIA im. ROMUALDA TRAUGUTTA
i DUSZPASTERSTWO ŚRODOWISK TWÓRCZYCH
Warszawa, Plac Teatralny 20
Wstęp wolny! Zapraszamy.
Program koncertów:
http://www.dst.waw.pl/event/vi-festiwal-bozonarodzeniowy-incarnatus-est/


27 grudnia 2014 (sobota) 13:00 SPACER PO WARSZAWIE
Szlakiem bożonarodzeniowych szopek
przy pomniku Kopernika, obok Pałacu Staszica
Dowiesz się m.in. • Jak długa jest tradycja urządzania bożonarodzeniowych szopek? • Które z warszawskich są najbardziej znane? • Co jest charakterystyczne dla polskich szopek?
MIEJSCE ZBIÓRKI:
Sobota, 27 grudnia:
przy pomniku Kopernika, obok Pałacu Staszica, godz. 13:00.
Przewodnik: Marcin Strachota.
Cena spaceru: 10 zł/os.
Dzieci do lat 10 - bezpłatnie!


**28 grudnia 2014 (niedziela) - 16:00
POLSKIE KOLĘDY I PASTORAŁKI
Kościół Świętej Trójcy w Warszawie
Pl. Małachowskiego 1 (k/Zachęty)
Polskie kolędy i pastorałki
Soliści i Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej
Bilety w cenie: normalne 30 zł, ulgowe 20 zł.


***6 STYCZNIA 2015 - Uroczystość Objawienia Pańskiego
po raz 7 z Placu Zamkowego w W-wie
wyruszy Orszak Trzech Króli.
aby w dniu Święta Objawienia Pańskiego,
podążyć za Trzema Królami do Stajenki
i ukłonić się Nowo Narodzonemu!


*07.01.2015 (1. środa m-ca), godz. 19:30
Temat: BÓG WALCZY O MNIE!
K O N W E R S A T O R I U M w katedrze św. Jana w W-wie
W POSZUKIWANIU BOGA I CZŁOWIEKA…
Szczególnie dla tych wszystkich,
którzy ciągle pragną odkrywać najważniejsze tajemnice…
sala nad zakrystią, wejście od ul. Jezuickiej
prowadzi: ks. Proboszcz Bogdan Bartołd
SERDECZNIE ZAPRASZAMY


**8 stycznie 2015 roku o 19:15 (CZW)
WYKŁAD BIBLIJNY prof. Chrostowskiego
w Parafii Zwiastowania Pańskiego
w Warszawie na Rakowcu Południowym
wykłady biblijne ks. prof. Waldemara Chrostowskiego.
Temat aktualnego cyklu „Chrystologia w Starym Testamencie”
Najbliższe spotkanie odbędzie się w kościele dolnym.
Link i mapa z lokalizacją kościoła:
http://www.zwiastowaniepanskie.pl/kontakt/


**18 stycznia 2015, godz. 18:00
XVIII Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim
„Szukałem Pana, a On mnie wysłuchał
i uwolnił od wszelkiej trwogi” (Ps 34,5)
Miejsce: kościół środowisk twórczych, W-wa, Pl. Teatralny 20
PROGRAM:
http://www.dst.waw.pl/event/xviii-dzien-judaizmu-w-kosciele-katolickim/


WAŻNE DATY Z ŻYCIA PARAFII MROKÓW


DO 21 GRUDNIA TRWA AKCJA "ANIOŁEK"


LICZNIK ODWIEDZIN
dzięki uprzejmości stat.4u.pl

stat4u