...
         aktualności          sakramenty          o parafii          linki          kontakt         

„Właściwością człowieka jest błądzić,
głupiego - w błędzie trwać.”
Cyceron - rzymski pisarz, mówca, filozof


SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII MROKÓW!

ZAPLANUJ SWÓJ CZAS NA MODLITWĘ! - PONIŻEJ ZNAJDZIESZ KOLEJNO:

1 - PRAKTYCZNY KALENDARZ PARAFII MROKÓW, A W NIM:
WYDARZENIA, GODZINY NABOŻEŃSTW, INTENCJE MSZALNE, WOLNE TERMINY MSZY ŚWIĘTYCH
*Aby poznać szczegóły, wystarczy kliknąć opis pod datą danego wydarzenia*
2 - BIEŻĄCE OGŁOSZENIA Z ŻYCIA PARAFII
*Dodatkowo kilka krótkich artykułów z życia Kościoła, o liturgii i świętych*
3 - AKTUALNE WYDARZENIA RELIGIJNE Z WARSZAWY I OKOLIC: m.in. koncerty, wykłady, spotkania
*Wszystkie linki pod wydarzeniami są aktywne - wystarczy je skopiować i otwierać w nowym oknie*
4 - WAŻNE DATY Z ŻYCIA PARAFII MROKÓW

ZACHĘCAMY DO CZĘSTEGO KORZYSTANIA i ZAANGAŻOWANIA W ŻYCIE PARAFII!


*KALENDARZ PARAFII MROKÓW*
Stan na 01.08.2015r.
WSPOMNIENIA LITURGICZNE, LITURGIA SŁOWA,
ROZWAŻANIA NA KAŻDY DZIEŃ:
http://www.niedziela.pl/spis_liturgia.php


OGŁOSZENIA PARAFIALNE na 02.08.2015r.
18 Niedziela zwykła


1. Dziękujemy za Wasz liczny udział w ostatnią niedzielę
i za ofiary złożone w czasie święcenia pojazdów.

2. Są jeszcze miejsca na pielgrzymki do Medjugorje i do Lwowa organizowane przez naszą Parafię. Ulotki dostępne w zakrystii po mszach świętych. Zachęcamy do udziału!

3. Rozpoczął się miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania abstynencji i modlitwy za alkoholików oraz za Ich cierpiące Rodziny.

4. Dziś przypada 1 niedziela miesiąca – po Sumie o 12:00 będzie krótka adoracja i procesja eucharystyczna.

5. We wtorek 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Polecajmy w modlitwach ks. Józefa.

6. W czwartek 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego.

7. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce paulinów i w pielgrzymce akademickiej. Rozpoczęły się zapisy. Jest jeszcze czas, aby dołączyć do grona pielgrzymów!
Zapisy na 304 Warszawską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę
w dniach 1-5.08.2015r. w godz. 9.00 – 19.00
Klasztor Ojców Paulinów, ul. Długa 3, 00-263 Warszawa
Koszt: 100 zł.
Więcej informacji na stronie internetowej – paulini.com.pl

8. Pielgrzymkę paulińską powitamy w Mrokowie w czwartek około 17:00. Prosimy o serdeczne przyjęcie i ugoszczenie pielgrzymów.

9. Siódmego sierpnia mamy 1 piątek miesiąca: comiesięczna spowiedź od 17:30, msza do Serca Jezusa o 18:00, po mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.

10. Dziękujemy za ofiary na remont naszego kościoła.
Prosimy o dalszą pomoc w spłacie długu.

11. W SOBOTĘ 1 SIERPNIA pożegnaliśmy ŚW. P. ZBIGNIEWA BĘZY ZE STEFANOWA. Msze za Zmarłego będą w ten piątek (7.08) o 18:00
i w niedzielę 30. sierpnia o 8:00 rano.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!

12. Wyjeżdzającym życzymy udanego wypoczynku. Naszą serdeczną modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą nigdzie jechać na wakacje.
Niech Jezus obecny w Eucharystii nam błogosławi
i dodaje sił na każdy dzień nowego tygodnia!

*
EWANGELIA NIEDZIELNA na 2 SIERPNIA:

J 6, 24-35 Kto przychodzi do Chrystusa, nie będzie łaknął

Słowa Ewangelii według świętego Jana

Kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że na brzegu jeziora nie ma Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam Go szukali. Gdy zaś Go odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: «Rabbi, kiedy tu przybyłeś?»

Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, że widzieliście znaki, ale dlatego, że jedliście chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec».

Oni zaś rzekli do Niego: «Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?»

Jezus odpowiadając rzekł do nich: «Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał».


PAPIEŻ NA WAKACJACH - APEL DO MŁODYCH i PLANY PAPIESKIE
Watykan, 28.07.2015r.


APEL DO MŁODYCH - Nie bójcie się małżeństwa!
„Drodzy młodzi, nie bójcie się małżeństwa: Chrystus towarzyszy małżonkom, którzy się z Nim jednoczą, i daje im łaski”. Ten dzisiejszy tweet Papieża Franciszka dotarł do 22 mln ludzi śledzących tę platformę społecznościową na całym świecie.

Zachętę Ojca Świętego można odczytać w perspektywie mającego rozpocząć się w Watykanie za niecałe trzy miesiące Synodu Biskupów o rodzinie. Tak przynajmniej interpretuje to przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny abp Vincenzo Paglia.

„Jak to często bywa, Franciszek trafił w sedno. My wszyscy, również dlatego że zbliża się Synod, wiemy jak wiele problemów związanych jest z tematem małżeństwa i rodziny. Ale istota jest dokładnie taka. Niestety, wielu młodych ludzi boi się zawrzeć związek małżeński. I to nie dlatego, że są, jakby to powiedzieć, gorsi niż kiedyś. Absolutnie nie! Istnieje dziś pewna kultura skłaniająca do obaw, co powoduje takie zamieszanie w sprawie ostatecznych wyborów, że łatwo jest się wycofać. Papież Franciszek powtarza młodym ludziom: «Nie lękajcie się!». To dosyć szczególne, że to stwierdzenie w Biblii powtarza się 365 razy, raz na każdy dzień roku.

AMBITNE PLANY FRANCISZKA
Lipiec to dla Franciszka teoretycznie miesiąc wakacji. O chwilach papieskiego wytchnienia świadczy jednak tylko zawieszenie w tym miesiącu audiencji środowych i porannych Mszy z udziałem wiernych. „Franciszek nie chce opuszczać domu św. Marty, jednak już zmiana rytmu pracy oznacza dla niego wypoczynek” – mówi watykański rzecznik prasowy. Ks. Federico Lombardi dodaje, że bez obowiązkowych spotkań Papież jest swobodniejszy, choćby gdy chodzi o godzinę odprawiana codziennej Mszy.
Po powrocie z najdłuższej pielgrzymki tego pontyfikatu, jaką była podróż do trzech krajów Ameryki Łacińskiej, Ojciec Święty przygotowuje się obecnie do wyzwań, które oczekują na niego jesienią. „Pielgrzymki na Kubę i do Stanów Zjednoczonych oraz Synod Biskupów o rodzinie to wydarzenia, na których obecnie skupia się uwaga Papieża” – mówi ks. Lombardi. Aktualnie Franciszek m.in. opracowuje swoje wystąpienia w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych, w Amerykańskim Kongresie i na Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii. Myśli także o swej pielgrzymce do Afryki.

http://pl.radiovaticana.va/news/2015/07/29/papie%C5%BC_odpoczywaj%C4%85c_przygotowuje_kolejne_pielg/1161744
http://pl.radiovaticana.va/news/2015/07/28/papie%C5%BC_do_m%C5%82odych_nie_b%C3%B3jcie_si%C4%99_ma%C5%82%C5%BCe%C5%84stwa!/1161431


Podpatrzone w podróży: ADHAN i SALA - JAK MODLĄ SIE MUZUŁMANIE?


ADHAN
Podróżujący do krajów muzułmańskich, np. do Turcji kilka razy dziennie słyszą głośny śpiew rozlegający się z meczetów. To tzw. ADHAN (arab. أذان adhan) – wezwanie wyznawców islamu do modlitwy (salat), która należy do obowiązków każdego muzułmanina. Adhan został przyjęty przez twórcę i proroka Mahometa ok. roku 624. Wygłaszany jest z minaretu przez muezina, który pięć razy w ciągu dnia wzywa do modlitwy. Wypowiadanie i deklamacja adhan składa się z 7 formuł:

1 Allahu akbar - Allah jest wielki (4x)
2 Aszhadu ana la ilaha illa'llah
Wyznaję, że nie ma Boga prócz Allaha (2x)
3 Aszhadu ana Muhammadan rasulu'llah
Wyznaję, że Mahomet jest wysłannikiem Allaha (2x)
4 Hajja 'ala's-salat - Przychodźcie na modlitwę (2x)
5 Hajja 'ala'-l-falah - Przychodźcie ku zbawieniu (2x)
6 Allahu akbar - Allah jest wielki (2x)
7 La ilaha illa'llah - Nie ma Boga prócz Allaha (1x)

Chcesz posłuchać nagrania Adhanu w oryginale?
https://www.youtube.com/watch?v=z7b3drxEm84

SALA
Sala to nazwa modlitw obowiązkowych odmawianych pięć razy dziennie, które łączą wierzącego bezpośrednio z Bogiem. W islamie nie ma hierarchicznej władzy ani kapłanów, więc modlitwę prowadzi wykształcona osoba znająca Koran, wybrana przez wspólnotę. Modlitwy te zawierają m.in. wersety koraniczne i recytowane są w języku arabskim, języku Objawienia, ale osobiste prośby mogą być wypowiadane we własnym języku.

Modlitwy odmawia się 5 razy w ciągu dnia: o świcie, w południe, po południu, o zachodzie słońca i po zapadnięciu zmroku, oddając w ten sposób rytm całego dnia. Każda z modlitw trwa około 15 minut. Jedna z nich jest połączona z kazaniem i może trwać nawet godzinę. Chociaż wspólna modlitwa jest korzystniejsza to jednak muzułmanin może modlić się prawie wszędzie, na polu, w biurze, w fabryce czy szkole. Ludzie zwiedzający świat islamu są zadziwieni skupieniem modlitw w dniu powszednim.

Przed modlitwą muzułmanie wykonują rytualne oczyszczenie. Kiedyś w fonntannie obok meczetu, a dziś krany znajdują sie najszczęściej wokół meczetu. Przed wejściem należy zdjąć buty. Obowiązuję godny strój. Inaczej modli się mężczyzna, a inaczej kobieta - przyjmują także w czasie modlitwy inne pozycje i zajmują inne miejsca.

Jak w stosunku do tej gorliwej postawy ma się nasz stosunek do codziennej modlitwy? To dobra okazja, aby zadać sobie to pytanie.

Źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Adhan


ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - pamiętamy!
2015 rok został ogłoszony Rokiem Papieża Jana Pawła II
PAPIEŻ DO MŁODYCH W CZĘSTOCHOWIE, 14.08.1991r.


Przemówienie powitalne
do Uczestników VI Światowego Dnia Młodzieży /frag./

3. Od roku 1984 rozpoczęła się w Kościele tradycja Światowego Dnia Młodzieży. Wyruszając z placu św. Piotra w Rzymie pielgrzymujemy wspólnie przez świat. Nasz szlak pielgrzymi zaprowadził nas naprzód ku południowi Ameryki, do Buenos Aires. Po dwóch latach wróciliśmy na wschodni brzeg Atlantyku, przyjmując zaproszenie gościnnego sanktuarium Santiago de Compostela w Hiszpanii. Rozwój wydarzeń na starym kontynencie europejskim sprawia, że dzisiaj, znów po dwóch latach, jesteśmy w Częstochowie na ziemi polskiej.

Trzeba, ażeby to, co przez długie dziesięciolecia było na tym kontynencie rozdzielone przemocą, zbliżyło się do siebie. Ażeby Europa dla dobra całej ludzkiej rodziny szukała na przyszłość jedności, wracając do swych chrześcijańskich korzeni. Te korzenie znajdują się na Zachodzie i na Wschodzie. Od Zachodu (w Composteli) przesunęliśmy się bliżej Wschodu, choć jeszcze jesteśmy w centrum Europy. Chodzi o to, że przyszłość należy do was, do młodych. A chodzi właśnie o tę naszą wspólną przyszłość.

Trzeba, abyście wchodzili na wielkie drogi historii nie tylko tu, w Europie, ale na wszystkich kontynentach i wszędzie stawali się świadkami Chrystusowych błogosławieństw: „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi” (Mt 5, 9).

4. „Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś”. Na to pozdrowienie kobiety Chrystus odpowiada. Mówi: „Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je” (Łk 11, 28). Właśnie to jest celem naszego pielgrzymowania. Po to tutaj przybyliśmy, aby w tej wielkiej młodzieżowej rzeszy słuchać słowa Bożego i spełniać je.

„Ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi” (Rz 8, 14). Pani Jasnogórska, przyjmij naszą pielgrzymującą rzeszę do tego szczególnego wieczernika — podobnie jak do jerozolimskiego wieczernika, w którym trwałaś na modlitwie wraz z apostołami, zanim zaczął ich „prowadzić Duch Święty” aż po krańce ziemi.

Przyjmij naszą wielojęzyczną rzeszę, jak wówczas — w dzień Pięćdziesiątnicy — przyjęłaś pielgrzymów z różnych narodów i języków, tak i nas przyjmij. Przyjmij i zechciej być z nami. Zechciej prowadzić nas drogą wiary za Chrystusem — tą drogą, na którą Duch Święty Ciebie najpierw wprowadził.

Uproś nam, aby „pałały nasze serca”, jak owym uczniom z Emaus, gdy Chrystus będzie do nas przemawiał, gdy będzie nam „otwierał Pisma” (por. Łk 24, 32), aby „wielkie sprawy Boże” (por. Dz 2, 11) stawały się w nas i przez nas na nowo udziałem pokolenia, które wkracza w trzecie tysiąclecie dziejów.

Źródło:
http://mateusz.pl/jp99/pp/1991/pp19910814c.htm


WAKACJE'2015 DLA MŁODYCH - RÓŻNYMI DROGAMI DO JEZUSA
KONCERTY, OBOZY i PIELGRZYMKI


(1) MUZYKA CHRZEŚCIJANSKA DLA MŁODYCH - PŁYTY I KONCERTY:
http://koncerty.chrzescijanskiegranie.pl/

*
Przez cały rok szkolny pracujemy nad naszym intelektem. Zdobywamy wiedzę w różnych dziedzinach i zaliczamy kolejne etapy edukacji. Ale to dopiero jedna noga, na której stoimy. By iść do przodu, potrzebujemy dwóch nóg. Tą drugą jest rozwój duchowy...

(2) DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE ŚW. ANNY W WARSZAWIE:
OGRANIZUJE OBOZY:
(A) WRZEŚNIOWE KARKONOSZE
(B) OBÓZ ZEROWY DLA STUDENTÓW
(C) Już niedługo wyruszy
XXXV Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna.
Elektroniczna rejestracja od 14 lipca
przez formularz na stronie WAPM–u.
Zapisy w św. Annie od 1 sierpnia.
Szczegóły na stronie internetowej św. Anny.
http://www.swanna.waw.pl/

(3) WAKACJE Z LEDNICĄ
Tegoroczne lednickie wakacje będą miały odcienie różnych duchowości: dominikańskiej, franciszkańskiej, benedyktyńskiej, paulińskiej, bo każda z nich jest inną i piękną droga do Jezusa i nigdy nie wiadomo, która nas do Niego zaprowadzi.
Tego roku różnymi drogami zdążamy do Jezusa.
WIĘCEJ INFORMACJI:
http://www.lednica2000.pl/wakacje-2015-warto-zaplanowac-juz-teraz-lednica-hermanice-jamna/


POCZĄTEK SIERPNIA W LITURGII 1-9.08.2015r.


1 SIERPNIA, SOBOTA
św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa, doktora Kościoła.

Św. Alfons Maria Liguori, biskup, doktor Kościoła (1693-1787). Urodził się w Marinelli pod Neapolem w zamożnej rodzinie szlacheckiej. Był wszechstronnie uzdolniony: malarz, poeta, muzyk. Mając 17 lat skończył studia uzyskując doktorat obojga praw. Pewne niepowodzenie w trakcie wykonywania zawodu adwokata spowodowało zmianę jego zainteresowań. Po studiach teologicznych został księdzem w 1726 roku. Podjął pracę duszpasterską wśród ludu neapolitańskiego. Głosił misje ludowe i pełnił bezustanną posługę w konfesjonale. Z myślą o tego rodzaju stałej pracy założył zgromadzenie zakonne Najświętszego Zbawiciela redemptorystów (1732). Św. Alfons w wieku 66 lat został biskupem diecezji Santa Agata dei Goti. Prace pasterza wypełniał z nadzwyczajną gorliwością. Prowadził surowy tryb życia. Swoje dochody oddawał ubogim. Kiedy nastał głód, sprzedał sprzęty i naczynia z biskupiego domu, aby za to kupić chleb dla głodujących. Po 13 latach pracy biskupiej choroba przykuła go do fotela. Zwolniony z obowiązków ordynariusza, powrócił do swego zakonu, gdzie wiele wycierpiał od współbraci i z powodu własnych skrupułów. Św. Alfons Liguori był ekspertem w tym, co dzisiaj nazywane jest teologią pastoralną. Napisał ponad 100 książeczek i rozpraw dotyczących moralności, ascetyki, pobożności i modlitwy które cieszyły się wielką popularnością. Np. jego "Teologia moralna" miała 82 wydania, a "Nawiedzenie Najświętszego Sakramentu" 2000 wydań (!). Jego prace zostały przetłumaczone na 61 języków. Nauczanie duchowe św. Alfonsa zdominowało życie chrześcijańskie Italii XVIII wieku. Zmarł l sierpnia 1787 roku.


4 SIERPNIA, WTOREK,
Św. Jana Marii Vianney, kapłana

Urodził się w rodzinie ubogich wieśniaków w Dardilly koło Lyonu. Do Pierwszej Komunii przystąpił potajemnie podczas Rewolucji Francuskiej. Dwukrotnie odmawiano mu przyjęcia do seminarium. Pokonawszy wiele trudności, otrzymał święcenia kapłańskie w 1815 roku. Po trzech latach sprawowania funkcji wikariusza został proboszczem w parafii Ars. Jan żyjąc w wielkim ubóstwie, oddając się surowym postom, niezwykłym wyrzeczeniom oraz wytrwałej modlitwie, zaczął z wolna odradzać zobojętniałych parafian. Miał dar czytania w ludzkich sumieniach i przepowiadania przyszłości. Zasłynął jako spowiednik. W konfesjonale spędzał od 13 do 17 godzin dziennie. Jego świętość ściągała tysiące pielgrzymów z dalekich stron. Często doświadczał fizycznej obecności i napaści szatana. Wyczerpany nadludzką pracą i umartwieniami zmarł 4 sierpnia 1859 roku. Pius X beatyfikował go w roku 1905. Kanonizowany przez Piusa XI (1925). Jest patronem proboszczów.


5 SIERPNIA, ŚRODA
Rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Maryi

Po soborze efeskim (431), gdzie ogłoszono dogmat o Bożym macierzyństwie Najświętszej Maryi Panny, papież Sykstus III (432-440) poświęcił bazylikę wzniesioną w Rzymie na Wzgórzu Eskwilińskim ku Jej czci. Później bazylika ta otrzymała nazwę Matki Bożej Większej (Sancta Maria Maior). Jest to na Zachodzie najstarsza bazylika poświęcona czci Maryi Panny.
Zdjęcia bazyliki znajdziesz pod tym linkiem:
https://www.google.pl/maps/uv?hl=pl&pb=!1s0x132f61a4db7d30d7:0xf7b354fb8f8c357a!2m5!2m2!1i80!2i80!3m1!2i100!3m1!7e1!4shttps://ssl.panoramio.com/photo/16207322!5szdjecia+santa+maria+maior+rzym+-+Szukaj+w+Google&sa=X&ved=0CJMBEKIqMBJqFQoTCKaY1JitiMcCFUSHLAodQcUFRA


6 SIERPNIA, CZWARTEK
Święto Przemienienia Pańskiego.

Historycznie rzecz ujmując, święto to pojawia się w Syrii już na przełomie VII i VIII wieku, by potem dotrzeć do Europy. Nawiązuje ono do Ewangelii i opisu Przemienienia Jezusa Chrystusa na górze Tabor (por. Mt 17, 1-8; Mk 9, 2-8; Łk 9, 28-36). Przemienienie Pańskie przyjęło się w Kościele powszechnym za papieża Kaliksta III (1455-58). On też określił datę jego świętowania właśnie na 6 sierpnia. Misterium Przemienienia Jezusa Chrystusa niesie w swoim przesłaniu głęboką teologię. Pan zmienia swoje oblicze na górze, która to według Biblii jest szczególnym miejscem obecności i bliskości Boga. Tam Jezus się modli. Tam Jezus jednoczy się z Ojcem. Twarz Chrystusa zostaje w cudownym sposób odmieniona, Jego odzież również. Innymi słowy, możemy śmiało powiedzieć, że to sam Bóg objawił się w osobie swojego Syna. Owa niespotykana teofania, czyli objawienie się Pana Boga, wskazuje też na to, że Jezus jest prawdziwym Bogiem.


8 SIERPNIA, SOBOTA
Św. Dominika, kapłana, założyciela DOMINIKANÓW

Dominik Guzman urodził się około 1172 roku w Caleruega (Kastylia). Po studiach teologicznych w Palencji został kapłanem i kanonikiem katedralnym w Osma (1196). Ze swym przyjacielem biskupem Diego di Acebes udał się do Rzymu. Następnie towarzyszył mu w misji dyplomatycznej do Danii. Wysłany przez papieża Innocentego III do południowej Francji, dotkniętej herezją albigensów, zrozumiał, że do takiej pracy potrzeba misjonarzy głęboko wykształconych i żyjących w ewangelicznym ubóstwie. W tym celu założył pod Tuluzą Zakon Kaznodziejski - dominikanów, oparty na regule św. Augustyna. Zakon, zatwierdzony w 1216 roku przez papieża Innocentego III, przyczynił się wraz z franciszkanami do odrodzenia średniowiecznego Kościoła. Dominik pracował jako wędrowny kaznodzieja we Francji, Hiszpanii, Italii. Umarł w Bolonii 6 sierpnia 1221 roku. Tam znajdują się jego relikwie. Kanonizowany w 1234 roku. Święty Dominik jest patronem zakonu dominikanów - gałęzi żeńskiej i męskiej, Bolonii, Kordoby Madrytu, Palermo.

W IKONOGRAFII św. Dominik przedstawiany jest w dominikańskim habicie. Jego atrybutami są: gwiazda sześcioramienna, infuła u stóp, lilia - czasami złota, księga, podwójny krzyż procesyjny, pastorał, pies w czarne i białe łaty trzymający pochodnię w pysku (symbol zakonu: "Domini canes" - "Pańskie psy"), różaniec.

Źródła:
http://www.niedziela.pl/
http://brewiarz.pl/
http://ordo.pallotyni.pl/
http://mateusz.pl/czytania/2015/
http://pustkow.c0.pl/gp.php?plik=swieci.php&m=7


AKTUALNE WYDARZENIA RELIGIJNE:
WARSZAWA i NASZE OKOLICE


NA DOBRĄ POGODĘ POLECAMY SOBOTNIE
Spacery szlakiem kościołów warszawskich
Więcej informacji:
http://archidiecezja.warszawa.pl/wydarzenia/spacery-szlakiem-kosciolow-warszawskich/

*
BIEŻĄCE WYDARZENIA KULTURALNE i SAKRALNE - patrz:
http://archidiecezja.warszawa.pl/wydarzenia/

Wśród wielu wakacyjnych atrakcji
warto znaleść czas na obcowanie z muzyką klasyczną
w sakralnych wnętrzach pięknych polskich katedr...

*
XXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej
Organy Archikatedry Warszawskiej
w Warszawie (2015 r.)
Koncerty festiwalowe odbywają się
w kolejne niedziele o godz. 16.00
w Archikatedrze św. Jana (ul. Świętojańska 8).

*
POLECAMY TEŻ INNE SŁYNNE FESTIWALE ORGANOWE W CZASIE WAKACJI:

(1) W GDAŃSKU-OLIWIE OD 30 CZERWCA
http://www.trojmiasto.pl/Festiwal-Muzyki-Organowej

(2) W KAMIENIU POMORSKIM K/SZCZECINA
http://katedra-kamienpomorski.pl/ogloszenia-parafialne/

(3) WE FROMBORKU K/ELBLĄGA OD 19 LIPCA
https://www.facebook.com/events/902309266498207/

(4) W KOŁOBRZEGU OD 9 LIPCA
http://www.kolobrzeg.pl/koncerty/event/164-xv-miedzynarodowy-festiwal-muzyka-w-katedrze


WAŻNE DATY Z ŻYCIA PARAFII MROKÓW

2 SIERPNIA 2015, niedziela, GODZ. 12:00
Msza za Parafian i naszych Przyjaciół
dotkniętych nałogiem alkoholizmu
oraz za Ich Rodziny


LICZNIK ODWIEDZIN
dzięki uprzejmości stat.4u.pl

(KLIKNIJ LOGO)

stat4u