...
         aktualności          sakramenty          o parafii          linki          kontakt         

„Zawitaj, Królowo Różańca Świętego!”
Różaniec w Mrokowie od 1 października o 16:30,
w niedziele o 12:00. Zapraszamy już od środy!


SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII MROKÓW!

ZAPLANUJ SWÓJ CZAS NA MODLITWĘ! - PONIŻEJ ZNAJDZIESZ KOLEJNO:

1 - PRAKTYCZNY KALENDARZ PARAFII MROKÓW, A W NIM:
WYDARZENIA, GODZINY LITURGII NA KAŻDY DZIEŃ, INTENCJE MSZALNE, WOLNE TERMINY MSZY ŚWIĘTYCH
*Aby poznać szczegóły, wystarczy kliknąć opis pod datą danego wydarzenia*
2 - BIEŻĄCE OGŁOSZENIA Z ŻYCIA PARAFII
*Dodatkowo kilka krótkich artykułów z życia Kościoła, o liturgii i świętych*
3 - AKTUALNE WYDARZENIA RELIGIJNE Z WARSZAWY I OKOLIC: m.in. koncerty i wykłady
*Wszystkie linki pod wydarzeniami są aktywne - wystarczy je skopiować i otwierać w nowym oknie*
4 - WAŻNE DATY Z ŻYCIA PARAFII MROKÓW

ZACHĘCAMY DO CZĘSTEGO KORZYSTANIA i ZAANGAŻOWANIA W ŻYCIE PARAFII!


*KALENDARZ PARAFII MROKÓW*
INTENCJE MSZALNE
Stan na 28.09.2014r.
WSPOMNIENIA LITURGICZNE, LITURGIA SŁOWA,
ROZWAŻANIA NA KAŻDY DZIEŃ:
http://www.niedziela.pl/spis_liturgia.php


OGŁOSZENIA PARAFIALNE


*BIEŻĄCE OGŁOSZENIA na 28.09.2104r.

1. Od środy 1 października zaczynamy nabożeństwa różańcowe.

2. RÓŻANIEC BĘDZIE:
-OD PON DO SOB O 16:30
-W NIEDZIELE PO SUMIE O 12:00

3. Zapraszamy całe Rodziny z Dziećmi
na pierwsze uroczyste nabożeństwo
w środę 1 października o 16:30.
Będziemy wspólnie modlić się do Maryi!
*
Tego dnia rozpoczyna się kolejny rok akademicki.
We środę na mszy o 17:00 rozpoczniemy gregoriankę
za Mariannę i Antoniego Pakułów,
ale będziemy też modlić się za Studentów z parafii Mroków.
Zapraszamy Was, drodzy Studenci, na tę mszę świętą!
Życzymy Wam wielu łask Bożych i zapału do pracy!

4. Przypominamy o jesiennej zmianie:
od środy 1 października msze w dni powszednie
aż do Wielkanocy będą odprawiane o 17:00.

5. W nadchodzacym tygodniu (2-4 października)
przypadają 1 czwartek, dzień modlitw za kapłanów i o powołania,
pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W piątek 3 października:
comiesięczna spowiedź od 16:00,
różaniec 16:30 i msza o 17:00,
a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego

6. Organizujemy Pielgrzymkę do Wilna-Ostrej Bramy
w dniach 17-19 października tego roku. Są nadal wolne miejsca.
Koszt - 470 zł. Zapisy w zakrystii po mszach świętych.
*
UWAGA - KONIECZNA ZALICZKA 200 ZŁ!
ZA TYDZIEŃ W NIEDZIELĘ 5 PAŹDZIERNIKA
prosimy o wpłaty zaliczek oraz o PRZYGOTOWANIE DANYCH:
PESEL, nr i seria dowodu oraz telefon i adres do ubezpieczenia.

7. Czytajmy prasę katolicką.

8. W tym tygodniu patronują nam:

29. IX – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Michał pierwszy i najważniejszy spośród Aniołów, jego imię znaczy „Któż jak Bóg”. Imię Gabriel oznacza „Wojownik Boży”. Według tradycji był stróżem Świętej Rodziny. Imię Rafał oznacza „Bóg uleczył”. Ukazuje dobroć Opatrzności Bożej
30. IX – Św. Hieronim, kapłan, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński
1. X – Św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska siostra zakonna i doktor Kościoła, patronka misji katolickich
4X - św. Franciszek z Asyżu, założyciel zakonu franciszkanów, radosny patron biednych, przyrody, zwierząt i naszego Papieża

9. W sobotę 27 wrzesnia 2014
pożegnaliśmy św. p. Dominika Tarkowskiego,
Przypominamy Bliskim i Przyjaciołom Zmarłego,
że msze w intencji Dominika będą:
4 i 25 października o 17:00

10. Drugiego października mamy wspomnienie Aniołów Stróżów. Zachęcamy Was do codziennej modlitwy do naszych dobrych opiekunów: Aniele Boży, Stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój...


Porzucanie ludzi starszych to "kryptoeutanazja"
PAPIEŻ FRANCISZEK apeluje o troskę dla seniorów
Watykan, spotkanie z Seniorami, 28 września 2014r.


Starość jest czasem łaski, kiedy Pan Bóg wzywa nas ponownie, abyśmy zachowali wiarę i przekazywali ją, byśmy się modlili, zwłaszcza modlitwą wstawienniczą. Starcy mają wielki dar rozumienia najtrudniejszych sytuacji, a kiedy się modlą ich modlitwa ma wielką siłę, jest przemożna – mówił dziś Franciszek z okazji watykańskiego święta dziadków. Bezpośrednio poprzedziło ono synod biskupów o rodzinie i w zamyśle organizatorów miało wskazać na jeden z ważnych aspektów życia rodzinnego. Plac św. Piotra zapełniło kilkadziesiąt tysięcy starców, którzy najczęściej przybyli tu wraz ze swymi dziećmi i wnukami.

Do udziału w dzisiejszym święcie zaproszony też został Papież Senior Benedykt XVI. Jego obecność została przyjęta przez wiernych z wielkim entuzjazmem.

„W sposób szczególny dziękuję za obecność Papieża Emeryta Benedykta XVI – powiedział Franciszek. – Wiele razy już wspominałem, że bardzo chciałem, aby mieszkał tu w Watykanie. Bo dobrze jest mieć w domu mądrego dziadka. Dziękuję”.

Franciszek zaznaczył, że bycie dziadkiem i babcią, możliwość oglądania dzieci swoich dzieci jest błogosławieństwem. Jest to też jednak wielkie zadanie. Trzeba przekazywać życiowe doświadczenie, historię rodziny, społeczności, narodu; dzielić się mądrością i własną wiarą. Dlatego – jak powiedział Ojciec Święty – szczęśliwe są rodziny, które mają blisko siebie dziadków i babcie.

Papież nie zapomniał też jednak o starcach, którzy pozostali sami.

„W takich sytuacjach – stwierdził Ojciec Święty – przydatne są domy starców, pod warunkiem, że są naprawdę domami, a nie więzieniami, i że służą starcom, a nie czyimś interesom. Nie mogą to być ośrodki, w których o starcach się zapomina, ukrywa się ich, zaniedbuje. Zapewniam o mej bliskości tak wielu starców, którzy żyją w takich ośrodkach. I wyrażam wdzięczność tym, którzy ich odwiedzają i opiekują się nimi. Domy starców powinny być płucami ludzkości w każdym kraju, dzielnicy, parafii. Powinny być sanktuariami człowieczeństwa, w których ludzi starych i słabych otacza się opieką i troską jako starszego brata czy siostrę. Dobrze jest odwiedzić starca. Popatrzmy na naszą młodzież. Niekiedy widzimy ich zniechęconych i smutnych. Niech idą spotkać się ze starcem, a będą radośni!”

Franciszek wspomniał też o bolesnym problemie porzucania ludzi starszych. Nazwał to wręcz kryptoeutanazją. Jest to – jak stwierdził – efekt współczesnej kultury, która odrzuca dzieci, młodych, nie dając im pracy, a także starców. Wszystko to robi się pod pretekstem zachowania zrównoważonego systemu gospodarczego. W centrum tego systemu nie znajduje się jednak człowiek, lecz pieniądz. Jest to system zgubny i dlatego wszyscy powinniśmy się mu przeciwstawić – powiedział Papież.

„Jako chrześcijanie i jako obywatele mamy pokazać w sposób mądry i innowatorski, jak radzić sobie z tymi problemami – podkreślił Franciszek. – Naród, który nie chroni dziadków i nie traktuje ich dobrze, jest narodem bez przyszłości. Bo traci pamięć i wykorzenia się. Ale uwaga, waszym z kolei zadaniem jest ożywianie w was tych korzeni. Poprzez modlitwę, lekturę Ewangelii, dzieła miłosierdzia. W ten sposób pozostaniemy żywymi drzewami, które również w starości nie przestają wydawać owoców. Jedną z najpiękniejszych rzeczy w życiu rodzinnym jest okazywać czułość dziecku i przyjmować gesty czułości ze strony dziadka i babci”.

Tekst pochodzi ze strony Radia Watykańskiego
http://pl.radiovaticana.va/news/2014/09/28/spotkanie_papie%C5%BCa_ze_starcami:_maj%C4%85_wa%C5%BCn%C4%85_rol%C4%99_w_rodzinie,_ich/pol-827943


Warto wierzyć!
Polski siatkarz, złoty medalista Mariusz Wlazły
mówi o swojej relacji z Bogiem
22 września 2014r.


Okazuje się, ze najlepszy polski siatkarz – od niedzieli mistrz świata w tej dyscyplinie – jest również gorliwym katolikiem. Brawo! Tak trzymać!

Cała Polska od kilku dni żyje siatkówką. Niemal wszyscy w kraju znają już nazwisko Mariusza Wlazłego – wybranego najbardziej wartościowym graczem mistrzostw świata. Nie wszyscy jednak znają tą jego deklarację:

W moim życiu wiara jest bardzo ważna. Życie opiera się na wierze, więc czym byłoby bez niej? Ważne jest, aby nosić Boga w sercu. We wszystkich momentach mojego życia - tych prostych i tych trudniejszych - Bóg był przy mnie. Zawsze staram się dziękować Mu za to, że prowadzi mnie przez życie. Nieraz bardzo krętą drogą, lecz na pewno ku prawdzie i oświeceniu. Jak się ma chęci i wiarę, to Bóg sam nas znajdzie.

Wlazły jest kolejnym przykładem sportowca, który wie, komu zawdzięcza sukcesy. W akcji „Nie wstydzę się Jezusa” wziął udział m.in. Robert Lewandowski, również tłumacząc swoje sportowe triumfy mieszanką ciężkiej pracy i zaufania pokładanego w Bogu.

Źródło:
http://www.niedziela.pl/artykul/11520/Mariusz-Wlazly-Zycie-opiera-sie-na-wierze


Przygotowania do procesu abp. Wesołowskiego
Watykan, 24 września 2014r.


Byłemu nuncjuszowi apostolskiemu na Dominikanie postawiono zarzuty wykorzystywania seksualnego nieletnich oraz posiadania pornografii dziecięcej. Abp. Józefowi Wesołowskiemu grozi za to kara od 6 do 7 lat więzienia. Poinformował o tym watykański rzecznik odpowiadając na pytania dziennikarzy dotyczące procesu byłego papieskiego dyplomaty, który od wczoraj przebywa w areszcie domowym na terenie Watykanu.

Ks. Federico Lombardi SJ poinformował, że były nuncjusz został aresztowany z powodu obawy ucieczki i mataczenia. Otrzymał adwokata z urzędu, ale może również wyznaczyć własnego obrońcę. Rzecznik wyjaśnił, że proces rozpocznie się przed trybunałem w Watykanie pod koniec tego roku lub na początku 2015 r., gdyż wcześniej prowadzone będzie jeszcze śledztwo, które potrwa najprawdopodobniej kilka miesięcy. Ks. Lombardi dodał, że abp. Wesołowskiemu grozi kara do 7 lat więzienia, z możliwością jej zaostrzenia ze względu na okoliczności. Taki wyrok przewidywał kodeks karny, który obowiązywał, zanim w 2013 r. wprowadzono jego reformę. Właśnie na podstawie tego poprzedniego kodeksu abp Wesołowski będzie sądzony przez watykański trybunał, ponieważ czyny, o które jest oskarżany, miały miejsce przed wejściem w życie nowego prawa.

Watykański rzecznik poinformował ponadto, że Kongregacja Nauki Wiary nie rozparzyła jeszcze apelacji abp. Wesołowskiego, w której odwołuje się on od nałożonej na niego kary wydalenia ze stanu duchownego.

Tekst pochodzi ze strony Radia Watykańskiego
http://pl.radiovaticana.va/news/2014/09/24/przygotowania_do_procesu_abp._weso%C5%82owskiego_/pol-827255


Ksiądź Jerzy Popiełuszko czyni cuda(?)
12 września 2014r.


W 2012 r. w szpitalu im. Alberta Cheneviera w Créteil leżał 56-mężczyna, François Audelan ojciec trzech córek, od 11 lat chory na nietypową przewlekłą białaczkę szpikową. W listopadzie 2011 r. nastąpiło gwałtowne pogorszenie stanu zdrowia, mężczyzna nie mógł już chodzić. Nie pomogły mu trzy chemioterapie ani przeszczep szpiku kostnego. Był w ostatnim stadium choroby, tracił przytomność. W sierpniu 2012 r. lekarze oznajmili, że nic już nie mogą zrobić, gdyż komórki rakotwórcze rozprzestrzeniły się po całym organizmie. Szpitalny psycholog przygotowywał na najgorsze rodzinę chorego, która zaczęła już nawet rozmowy z zakładem pogrzebowym.

- 14 września 2012 r. ksiądz z parafii Joinville-le-Pont w sam dzień swoich urodzin został wezwany, aby udzielić konającemu sakramentu chorych. Ów kapłan pielgrzymował wcześniej do sanktuariów w Polsce. W Warszawie nawiedził grób ks. Popiełuszki i ku swemu zdziwieniu odkrył tam, że jego data urodzin (14 września 1947) była dokładnie datą urodzin Księdza Jerzego. Powstała więc spontaniczna bliskość dusz: francuski współbrat włączył na stałe do swoich modlitw szczególne nabożeństwo do błogosławionego męczennika „Solidarności”. Znalazłszy się teraz przy łóżku konającego - w sam dzień jego i swoich urodzin - modlił się głośno: „Posłuchaj, Jurku, dziś twoje i moje urodziny, więc jeśli masz coś zrobić, to zrób to właśnie dzisiaj”. Potem odszedł. Po kilku chwilach chory otworzył oczy i zapytał: „Co się stało?” - pisał ks. prałat Krystian Gawron na łamach paryskiego „Głosu Katolickiego”.

Chorego odwiedzała polska zakonnica, s. Rozalia, michalitka, którą ordynariusz Créteil, bp Michel Santier skierował do posługi duszpasterskiej w tym szpitalu. Gdy kolejny raz poszła do niego, „stanęła jak wryta”. - Zobaczyłam pokój uprzątnięty i łóżko starannie zasłane. Pomyślałam: stało się! Ale po raz drugi poczułam pięty, kiedy z oświetlonej w pokoju łazienki doszedł do mnie głos chorego: Proszę poczekać, bo się golę. W ciągu kolejnych dni przeprowadzono wiele, bardzo szczegółowych badań. Wynik był szokujący: ani śladu białaczki! (...)

Proces weryfikacji uzdrowienia rozpoczyna się w diecezji, w której on nastąpił. Zbierane są tam świadectwa i dokumentacja, lekarze przeprowadzają wstępną analizę przypadku. Zebrane na etapie diecezjalnym dokumenty biskup ordynariusz przesyła do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, gdzie procedura jest powtarzana. Zazwyczaj trwa ona wiele miesięcy, a nawet kilka lat, gdyż - zgodnie z konstytucją apostolską „Divinus perfectionis Magister” z 1983 r., określającą zasady procesów kanonizacyjnych - cuda, „bada się na zebraniu biegłych (jeśli chodzi o uzdrowienia na zebraniu lekarzy), których wota i wnioski przedstawia się w dokładnie przygotowanej relacji. Następnie cuda winny być przedyskutowane na specjalnym posiedzeniu teologów i wreszcie na kongregacji kardynałów i biskupów”. Badanie ma więc charakter naukowy (uznanie nagłego, trwałego i niewytłumaczalnego medycznie charakteru uzdrowienia) jak i teologiczny (stwierdzenie, że dokonało się ono dzięki modlitwie za wstawiennictwem kandydata na ołtarze). Gdy dany przypadek uzyska aprobatę lekarzy, teologów oraz kardynałów i biskupów, Kongregacja przygotowuje dekret o uznaniu cudu, który jest publikowany po otrzymaniu zgody papieża.

Jeśli w trakcie obecnego procesu zostałoby potwierdzone cudowne uzdrowienie za sprawą bł. Jerzego Popiełuszki, byłby to drugi we Francji cud za wstawiennictwem polskiego świętego. Wcześniej uzdrowienie s. Marie-Simon-Pierre Normand przyczyniło się do beatyfikacji Jana Pawła II.

Źródło i pełny artykuł:
http://www.niedziela.pl/artykul/11366/Uzdrowiony-za-wstawiennictwem-bl-ks


ŚWIĘTY TYGODNIA - FRANCISZEK Z ASYŻU (4.10)


(1) KRÓTKI ŻYCIORYS

Urodził się pod koniec 1181r. lub na początku 1182r. w Asyżu w bogatej rodzinie kupieckiej. W młodości prowadził życie beztroskie, ale pod wpływem łaski Bożej porzucił je i postanowił w sposób radykalny naśladować Chrystusa na drodze ubóstwa, pokuty, modlitwy i pokory. Boga widział wszędzie ”“ w przyrodzie , słońcu, wodzie ale bardzo mocno rozróżniał to co ze świata i od Boga , a samym Bogiem.

Darzył synowskim uczuciem Dziewicę Maryję, chciał, by wszyscy w należny sposób obchodzili Boże Narodzenie, , pościł przed Wniebowzięciem, śpiewał na Jej cześć specjalne hymny chwały, wybrał Ją na opiekunkę Zakonu, ułożoną przez siebie antyfonę powtarzał każdego dnia kilkanaście razy, jako pierwszy nazwał Maryję Oblubienicą Ducha Świętego, w każdym ubogim widział syna Maryi. W obliczu śmierci powiedział: Pragnę polecić i zostawić braciom w testamencie miejsce Matki Bożej w Porcjunkuli, by bracia zawsze czcili je i szanowali, by to miejsce było zwierciadłem i skarbem całego zakonu.

Założył trzy Zakony ,dla mężczyzn, kobiet i ludzi świeckich. Święty Franciszek był pierwszym, który docenił rolę ludzi świeckich w Kościele, włączając ich do czynnego apostolstwa bez odłączania ich od rodziny i pracy zawodowej.

Pod koniec życia otrzymał na górze Alwerni stygmaty Męki Pańskiej. Zmarł 3 października 1226 r. W dwa lata po śmierci został w Asyżu kanonizowany przez papieża Grzegorza IX.

Jest to święty nie mający przeciwników. Każdy darzy Franciszka sympatią. Nie tylko w Kościele katolickim, ale także w protestantyzmie, buddyzmie, nawet wśród ateistów cieszy się popularnością.

Wiele modlitw i zwyczajów katolickich ma rodowód franciszkański np.: Szopka bożonarodzeniowa, Droga Krzyżowa, Anioł Pański, II część Pozdrowienia Anielskiego.

*

(2) O CUDOWNEJ PRZEMIANIE WILKA
ZA SPRAWĄ ŚW. FRANCISZKA
PRZECZYTAJ Z DZIEĆMI, NIEKONIECZNIE NA DOBRANOC...

O przeświętym cudzie, którego św. Franciszek dokonał nawróciwszy okrutnie dzikiego wilka z Gubbio

Kiedy św. Franciszek bawił w mieście Gubbio, zjawił się w okolicy ogromny wilk, straszny i dziki, który pożerał nie tylko zwierzęta, lecz i ludzi, tak że wszyscy mieszkańcy w wielkim żyli strachu, jako że często podchodził pod miasto.

Wychodząc z miasta, wszyscy brali broń z sobą, jak gdyby szli do bitwy. Mimo to, kto z nim sam na sam się spotkał, nie mógł mu się obronić. Ze strachu przed tym wilkiem doszło do tego, że nikt nie ważył się za miasto wychodzić.

Przeto św. Franciszek, litując się ludziom tego miasta, postanowił wyjśc do wilka, acz mieszkańcy z goła nie doradzali mu tego. I uczyniwszy znak krzyża świętego, wyszedł za miasto z towarzyszami swymi, pokładając ufność całą w Bogu.

Kiedy inni wahali się iść dalej, ruszył św. Franciszek w drogę ku miejscu, gdzie wilk miał leże. I oto w obliczy wielu mieszczan, którzy przyszli na ten cud patrzeć, wyszedł wilk naprzeciw św. Franciszka z otwartą paszczą...

Co wydarzyło się dalej przeczytasz na stronie:
http://kwiatki-sw-franciszka.klp.pl/a-7482.html

Źródło życiorysu:
http://parafiazbawiciela.org/zyciorys-sw-franciszka/


ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - PAMIĘTAMY!


Osiemnastego maja 2014r. obchodziliśmy 94. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za wielkiego świętego rodaka. W naszych subiektywnych wspomnieniach wracamy do Jego nauczania, aby czerpać ze skarbnicy wiedzy, madrości i wiary - depozytu, który zostawił nam św. papież Polak, aby Jego nauczenie było jak cenne drogowskazy na drogach naszego życia...


JAN PAWEŁ II o RÓŻAŃCU

"Różaniec jest to modlitwa, którą bardzo ukochałem (…). Przedziwna w swej istocie i głębi (…). Oto bowiem na kanwie słów Pozdrowienia Anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa (…) jakbyśmy obcowali z Panem Jezusem przez serce Jego Matki. Równocześnie zaś w te same dziesiątki różańca, serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości (…). W tajemnicach radosnych widzimy (…) radość rodziny, macierzyństwa, przyjaźni, wzajemnej pomocy. W tajemnicach bolesnych rozważamy w Chrystusie (i razem z Jego Matką) wszystkie cierpienia człowieka. W tajemnicach chwalebnych odżywają nadzieje życia wiecznego. W Chrystusie zmartwychwstałym cały świat zmartwychwstaje".
(Rzym 7 XI 1983)
*
"Powtarzając dobrze znane i drogie sercu modlitwy: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu człowiek skupia się na rozważaniu tajemnic zbawienia i przedstawia Bogu za wstawiennictwem Maryi, potrzeby własne i całej ludzkości, prosząc Chrystusa o siły, by mógł bardziej konsekwentnie i wielkodusznie żyć Ewangelią. Kiedyś powszechny był zwyczaj codziennego odmawiania Różańca w rodzinie. Jak dobroczynne owoce przyniosłaby ta praktyka także dzisiaj! Maryjny Różaniec oddala niebezpieczeństwa rozpadu rodziny, jest niezawodną więzią jedności i pokoju".
(Castel Gandolfo 1 X 1995)
*
"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: "Zdrowaś Maryja" dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa… Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania." (papież Jan Paweł II) Od wieków z różańcem w ręku przychodzili tu pielgrzymi różnych stanów, rodziny i całe parafie, aby od Maryi uczyć się miłości do Chrystusa. I wybierali w ten sposób szkołę najlepszą. Rozważając bowiem tajemnice różańcowe patrzymy na misterium życia, męki, śmierci 1 zmartwychwstania Pana Jej oczyma, przeżywamy je tak, jak Ona w swym sercu matczynym je przeżywała. Odmawiając różaniec rozmawiamy z Maryją, powierzamy Jej ufnie wszystkie nasze troski i smutki, radości i nadzieje.
Ludźmierz 1997

Źródło:
http://www.zdrowaśka.pl/jan-pawel-ii-o-rozancu/

*

ŻYCIORYS JANA PAWŁA II DLA AMBITNYCH:
http://www.centrumjp2.pl/jan-pawel-ii/biografia-jana-pawla-ii/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pawe%C5%82_II


AKTUALNE WYDARZENIA RELIGIJNE:
WARSZAWA i NASZE OKOLICE


*3-4-5 PAŹDZIERNIKA 2014, /pt-sob-nd/
DNI MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ
W sobotę, 4 października 2014 roku,
w Sanktuarium Niepokalanej Królowej Różańca Świętego
na warszawskim Służewie, ul. Dominikańska 2,
(oo. dominikanie), będzie miał miejsce
V Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej pod hasłem:
Różaniec - skarb, który trzeba odkryć (św. Jan Paweł II).
Zapraszamy wszystkich wiernych,
a w szczególności parafialne Koła Żywego Różańca
do włączenia się we wspólną modlitwę.
Program obchodów PONIŻEJ - PATRZ PUNKT DRUGI NA LIŚCIE:
http://www.archidiecezja.warszawa.pl/homepage/?a=7536


*3-5 X 2014r.
FESTIWAL OWOCÓW I WARZYW ŚWIATA
Dzieło Pomocy „Ad Gentes”
organizuje w dniach 3 – 5 października
br. w Warszawie przy Al. K E N 61
(stacja Metro Imielin obok Urzędu Dzielnicy Ursynów)
Festiwal Owoców i Warzyw Świata.
Jest on okazją, by mówić o
polskich misjonarzach i misjonarkach.
W Festiwalu wezmą udział
przedstawiciele zgromadzeń misyjnych
(werbiści i werbistki, pallotyni, i salezjanie),
którzy opowiedzą o swej działalności na misjach
oraz zaprezentują kalendarze,
książki i inne materiały formacyjne.


*W sobotę 4 października 2014r., godz. 12:00
ZAKOŃCZENIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO
w parafii w Starej Iwicznej odbędzie się Msza św.
na zakończenie sezonu motocyklowego. Serdecznie zapraszamy wszystkich motocyklistów,
aby podziękować Bogu za bezpieczną jazdę.
Wyjazd motorami spod głównej bramy
kościoła św. Szczepana w Raszynie o godz. 11.15.


*5 X 2014, GODZ. 19:15
W ramach Kina Parafialnego
zapraszamy na projekcję filmu
pt: „Tajemnica Tajemnic”
Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego
Dolny kościół
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 101
02-777 Warszawa


*12 X 2014, godz. 18:00
KONCERT MUZYKI CHÓRALNEJ
EKUMENICZNY CHÓR KAMERALNY
Kościoła Ewangelicko-Reformowanego
ZESPÓŁ ŻEŃSKI, koncert a capella
NULLA DIES SINE LINEA… Chorał gregoriański,
Anonimy staropolskie Palestrina,
Praetorius, Le Jeune Couperin,
Mozart, Caplet, Mendelssohn Bardos,
Ledlund, Koszewski, Miśkiewicz
DYrygent Paweł Hruszwicki
wstęp wolny
Kościół środowisk twórczych,
W-Wa, Plac Teatralny 20
Wykonawcy: Collegium Musicum Sanctae Ceciliae
Wstęp wolny.


*19 X 2014r.
KONCERT PAPIESKI
Msza o 18:00 i koncert po mszy
Kościół Marii Magdaleny w Magdalence
http://gok.lesznowola.pl/index.php?id=8


*19 października 2014 r., niedziela, o godz. 19.00
KATEDRA POLOWA, W-WA, UL. DŁUGA 13/15
RECITAL ORGANOWY, wstęp wolny!


WAŻNE DATY Z ŻYCIA PARAFII MROKÓW


17-19 PAŹDZIERNIKA 2014r. /pt-nd/
*PIELGRZYMKA DO WILNA-OSTREJ BRAMY*
Koszt - 470 zł
Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i Gości
Zapisy po mszach w zakrystii.


LICZNIK ODWIEDZIN
dzięki uprzejmości stat.4u.pl

stat4u